Nové smartfóny každý rok a to v niekoľkých produktových sériách. Nie je to priveľa?

Samsung má dáta analytických spoločností, ktoré vyvrátia náš bežný pohľad na tento „rýchlo obrátkový“ tovar.

Tak napríklad tento rok sa očakáva predaj až 97,7 milióna nových smartfónov. To je o 6 miliónov viac, ako bolo predaných v minulom roku. Tento trend kopíruje nielen ponuky operátorov ale čoraz častejším javom je kúpa telefónu nezávisle na obnove zmluvy u operátora. V rámci niektorých krajín hrá štatistikám do karát aj možnosť ročného obnovovania. Kým aspoň u nás sme boli zvyknutí na dvojročný cyklus, Telekom umožňuje výmenu zariadenia už po roku.

Ďalšie údaje sa týkajú fotografovania. Názory na fotenie smartfónom sa rôznia, na týždenne až 1/3 používateľov fotí z mobilu. Dôvodom je pravdepodobne možnosť rýchleho zdieľania zážitkov s priateľmi, možnosť odfotiť si niečo, čo by sme si inak museli poznačiť prepisovaním.

Nielen funkcie ale aj farby sú veľkým lákadlom pre kúpu nového smartfónu; model Samsung Galaxy A5

Ďalším možno nie až tak prekvapivým zistením je, že až 34% používateľov kontroluje svoj telefón aj v noci.

No a posledná perlička na záver. Vode odolnosť je jednoducho žiadaná funkcia a to ani zďaleka nemusíte mať super odolný telefón. Predaj vode odolných telefónov vzrástol počas prvých 9 mesiacov minulého roka o 45%. Ako vidno, používatelia smartfónov túto funkciu vyžadujú. A to najmä v segmente multimediálnych smartfónov.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.