Naše očakávania sa naplnili.

Samsung v New Yorku predstavil športový náramok Gear Fit2 a bezdrôtové slúchadlá Gear IconX. Obe novinky majú vstavané GPS aj samostatný hudobný prehrávač, výrobca sa takto snaží ponúkať používateľom nové zážitky z cvičenia.

Fitnes náramok Samsung Gear Fit2 má vo výbave GPS, 4 GB úložisko a senzor pulznej frekvencie, takže poskytuje presné a podrobné informácie o priebehu cvičenia a nameraných hodnotách. Zároveň používateľ získava okamžitú spätnú väzbu o tréningu. Náramok je odolný voči vode a prachu na úrovni IP68. Na Slovensku bude k dispozícii už v polovici júna za cenu 189 EUR.

Dôležité funkcie náramku, ako ich udáva výrobca:

  • Ergonomický, elegantný a štíhly dizajn pre pohodlné každodenné použitie.
  • Zakrivený Super AMOLED displej (farebný) s vysokým rozlíšením pre jednoduché monitorovanie cvičenia alebo čítanie správ a odpovedanie na textové notifikácie.
  • Vstavaná GPS navigácia a senzor pulznej frekvencie pre presné dáta o akejkoľvek aktivite podľa vášho životného štýlu.
  • S funkciou Auto Activity Tracking nemusia užívatelia aktivovať fitnes náramok manuálne, stačí sa dať do behu, chôdze, jazdy na bicykli alebo cvičenia na posilňovacích strojoch.
  • Jednoduchý prenos dát o cvičení medzi aplikáciou S Health a ďalšími fitnes aplikáciami. Funkcia Step Challenges umožňuje vzájomné súperenie s priateľmi.
  • Náramok slúži ako hudobný prehrávač, takže užívatelia nepotrebujú počas cvičenia mobilné zariadenie.

samsung_geariconx_01_nowat

Bezdrôtové slúchadlá Samsung Gear IconX poskytujú spätnú väzbu pri behaní. Taktiež pomáhajú používateľom na rôznej úrovni zdatnosti, či už trénujú na maratón alebo pri každodenných prechádzkach (rovnako tak aj náramok Gear Fit2). Slúchadlá sa začnú predávať v priebehu Q3 2016 za cenu 219 EUR.

Dôležité funkcie slúchadiel podľa Samsungu:

  • Nosenie slúchadiel je jednoduché, bezpečné a pohodlné vďaka trom rôznym veľkostiam ušných nástavcov a trom typom vonkajšieho prevedenia. Slúchadlá je možné aktivovať jednoduchým vložením do uší.
  • Sledovanie dát o kondícii, ako je vzdialenosť, rýchlosť, doba trvania, srdcová frekvencia a spálené kalórie. Jednoduchá synchronizácia s aplikáciou S Health.
  • Funkcia Voice Guide poskytuje okamžitú hlasovú spätnú väzbu na tréning a poskytuje výnimočné zážitky pri počúvaní hudby.
  • Vďaka funkcii Bluetooth a vnútornej pamäti, ktorá pojme až 1 000 skladieb vo formáte MP3, môžu užívatelia ovládať playlist jednoducho dotykom alebo pohybom prsta po slúchadle.

Prečítajte si aj:

Samsung rozposlal pozvánku na predstavenie niečoho nového na 2. júna

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit