Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu IFA 2017 v Berlíne predstavila novú revolučnú praciu technológiu QuickDrive.

Srdcom práčky WW8800M je exkluzívna technológia QuickDrive spoločnosti Samsung, ktorá spotrebiteľom poskytuje výkon potrebný na zníženie doby potrebnej na vypranie jednej várky bielizne na polovicu. Pri použití funkcie Super Speed je možné každodennú várku bielizne vyprať v priebehu len 39 minút, čo spotrebiteľom poskytuje úsporu času, po ktorej vždy túžili, bez nepriaznivého dopadu na kvalitu prania, energetickú účinnosť či starostlivosť o bielizeň a zachovanie jej trvanlivosti. Dostupnosť a cena práčky Samsung WW8800M ešte nebola pre Slovensko stanovená.

„Technológia QuickDrive prináša zásadnú zmenu, pretože výrazne skracuje čas, ktorý musia spotrebitelia tráviť praním, takže im dáva viac priestoru užívať si život,“ uviedol B. S. Suh, výkonný viceprezident divízie Digital Appliances spoločnosti Samsung Electronics. „Nová práčka WW8800M používa technológiu QuickDrive pre rýchle a účinné pranie, a okrem toho ponúka aj rad ďalších inteligentných technológií a funkcií, ktoré pranie výrazne zjednodušujú.“

Lepší prací účinok s pomocou jedinečnej technológie spoločnosti

Technológia QuickDrive spoločnosti Samsung skracuje dobu prania o 50 % a prináša 20% úsporu energie bez akéhokoľvek vplyvu na prací účinok. Práčka je vybavená špeciálnym bubnom Q-Drum pozostávajúcim z hlavného veľkého bubna a nezávisle rotujúcej dosky umiestenej na zadnej strane. Na rozdiel od bežných práčok, ktoré v priebehu pracieho cyklu bielizeň opakovane otáčajú nahor a dole, pohybuje práčka WW8800M bielizeň v bubne v smere zhora dole, pričom doska umiestená v zadnej časti pracieho bubna pridáva ešte pohyb v smere dopredu a dozadu. Vzniká tak revolučný dynamický prací účinok, pri ktorom pracie sily, pôsobiace v dvoch smeroch súčasne, rýchlo, šetrne a dôkladne odstraňujú všetky nečistoty a zaručujú intenzívny a úplný prací cyklus.

Jedinečná technológia QuickDrive spoločnosti Samsug bola taktiež podrobená nezávislému testovaniu spoločnosti Intertek, najväčšej svetovej organizácie špecializujúcej sa na testovanie a kontroly. Intertek potvrdil, že technológia QuickDrive dosahuje rovnaký prací účinok a zabezpečuje rovnakú úroveň starostlivosti o tkaniny ako súčasné práčky, samozrejme pri kratšej dĺžke pracieho cyklu.

Nová práčka WW8800M taktiež ponúka ďalšie špičkové technológie vyvinuté spoločnosťou Samsung, ako napríklad EcoBubble, čo je funkcia dosahujúca vynikajúci účinok prania miešaním vody a vzduchu, ktoré vytvárajú jemnú praciu penu, ktorá jednoduchšie preniká tkaninou a maximalizuje účinnosť pracieho prostriedku aj pri nízkych teplotách.

Inteligentnejšie práčky s podporou IoT prispievajú k pohodliu užívateľov

Technológia QuickDrive využíva v priebehu prania mnoho inteligentných funkcií zvyšujúcich užívateľský komfort. Práčka WW8800M je pripravená využiť výhody internetu vecí (IoT) a môže sa pochváliť pracím asistentom Q-rator, ktorý využíva umelú inteligenciu zabezpečujúcu tri inteligentné funkcie prispievajúce k pohodlnejšiemu praniu.

  • Prací plánovač Laundry Planner spotrebiteľom umožňuje nastaviť si čas, kedy bude pranie dokončené, takže im dovoľuje organizovať si čas podľa vlastných potrieb.
  • Funkcia Laundry Recipe ponúka automatické odporúčania týkajúce sa optimálneho pracieho cyklu na základe užívateľom zadaných informácií o farbe oblečenia, type tkaniny a miere znečistenia, takže nie je nutné odhadovať, aký prací cyklus by bolo optimálne použiť.
  • Funkcia HomeCare Wizard práčku diaľkovo monitoruje, dopredu užívateľa upozorňuje na možné problémy a poskytuje rýchle rady, ako problémy vyriešiť.

Práčka WW8800M je vybavená aj inovatívnou funkciou AddWash od spoločnosti Samsung, ktorá umožňuje užívateľom kedykoľvek v priebehu pracieho cyklu do práčky pridať ďalšie kusy oblečenia. AddWash umožňuje pridať zabudnutú ponožku alebo kúsok jemnej bielizne, ktorú do pracieho cyklu stačí pridať neskôr, a dokonca dovoľuje v priebehu prania pridať prací prostriedok alebo aviváž. Prací asistent Q-rator vytvára v kombinácii s technológiou AddWash synergický efekt, ktorý prispieva k pohodliu užívateľa a zjednodušuje pranie.

Dlhšia životnosť a vyššia úspora

Práčka WW8800M je navrhnutá, aby podávala dlhodobý výkon. Model WW8800M je vybavený digitálnym invertorom, ktorý prispieva k nižšej hlučnosti a nižšej spotrebe energie a zároveň zaisťuje výnimočnú životnosť, ktorá práčke umožňuje, aby si dlhodobo zachovala účinnosť prania a zaistila potrebnú starostlivosť o tkaniny. Práčka WW8800M ponúka aj rad funkcií prispievajúcich k úsporám energie vrátane schopnosti spotrebovať až o 50 % menej energie v porovnaní s najprísnejším štandardom A+++ týkajúcim sa energetickej účinnosti pracieho cyklu. Práčka používa keramické výhrevné teleso Ceramic Heater+ vybavené novým typom antiadhézneho povrchu zaručujúceho, že sa na telese oproti tradičným výhrevným telesám usadzuje o 55 percent menej vodného kameňa, čo zaisťuje dlhú životnosť a zachovanie výkonu.

Stánok Samsung Electronics na veľtrhu IFA 2017 nájdete na druhom poschodí budovy CityCube Berlin v dňoch 1. až 6. septembra.

Značky: