Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nemecký technologický gigant SAP rozširuje svoje vývojárske kapacity na Slovensku. V rámci existujúceho SAP Labs Slovakia otvára tri desiatky nových pozícií a očakáva, že ďalšie bude postupne pridávať. Súvisí to s rozsiahlymi investíciami, ktoré zvyšujú význam celého regiónu v rámci vývoja nových softvérových nástrojov SAP.

Spoločnosť totiž oznámila vznik SAP CEE Hub, ktorý zastreší developerské centrá v Česku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku. To okrem posilnenia ich pozície v rámci globálnej siete SAP Labs prinesie aj nový program rozvoja talentov a príležitosť podieľať sa na mnohých kľúčových inováciách.

„Znamená to pre nás potvrdenie, že SAP plánuje rozvíjať naše centrum aj v budúcnosti. Pred slovenskými IT expertmi sa vďaka tomu otvárajú nové príležitosti,“ vysvetľuje Ján Ružarovský, generálny riaditeľ SAP Labs Slovakia. „Budú sa môcť priamo podieľať na vývoji tých najdôležitejších riešení, ktoré naša spoločnosť ponúka na globálnom trhu.“

V súčasnosti na Slovensku pôsobí tím zhruba 180 softvérových vývojárov, programátorov, testerov a dizajnérov. Vzhľadom na zamestnaneckú politiku SAP si môžu vybrať, či pracujú z domu alebo priamo v priestoroch SAP Labs v Bratislave. Nedávne prieskumy medzi zamestnancami, ktoré hodnotili postoje k štýlu práce v post-covidovej dobe, totiž ukázali, že je naďalej veľký dopyt po pracovnej flexibilite. Viac ako 80 percent zamestnancov SAP uviedlo, že by si želalo mix práce z domu alebo na diaľku, spojený s určitým časom v kancelárii.

Aj preto spoločnosť kladie dôraz na:

  • 100 % flexibilné pracovisko založené na dôvere;
  • inkluzívne prostredie v ktorom môžu ľudia pracovať z domu, v kancelárii alebo na diaľku, takže každý má možnosť podať najlepší výkon;
  • flexibilný pracovný rozvrh, takže zamestnanci sa môžu rozhodnúť, kedy budú pracovať v súlade s potrebami biznisu;
  • inšpiratívny dizajn kancelárií;
  • kancelárske budovy, ktoré uprednostňujú udržateľnosť a zdravie;
  • prístup, ktorý spĺňa miestne regulácie
  • firemnú kultúru, ktorá kladie dôraz na zamestnancov, spoluprácu, dôveru, vzdelávanie a vzájomnú pomoc

Tieto princípy SAP garantuje aj zamestnancom na Slovensku. „Uvedomujeme si, že na pracovnom trhu je veľmi vysoký dopyt po IT odborníkoch. Verím však, že nielen unikátne pracovné podmienky, ale aj možnosť spolupracovať na inovatívnych projektoch s kolegami z celého sveta nám pomôžu pri nábore našich nových kolegov,“ doplnil Ján Ružarovský, ktorý stojí na čele bratislavského labu od jeho vzniku v roku 2016.

Značky: