Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Partnerstvo prináša inovatívne riešenia pre rýchlo sa rozvíjajúci trh dátových centier.

  • Firmy spoločne poskytujú najkomplexnejšie riešenie v oblasti prevádzky dátových centier integráciou systému Schneider Electric EcoStruxure™ pre napájanie dátových centier, budov a riadenia IT s AVEVA™ Unified Operations Center.
  • Zvýšená efektivita pracovného výkonu bude výsledkom štandardizovaných systémov a procesov naprieč viacerými pracoviskami a celým podnikom.

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti energetických a automatizačných digitálnych riešení a AVEVA, svetový líder v oblasti strojárskeho a priemyselného softvéru, oznámili svoje rozšírené partnerstvo s cieľom poskytovať inovatívne riešenia pre trh dátových centier.

Poskytovatelia škálovateľných dátových centier čelia rastúcemu dopytu a musia sa vysporiadať s rastúcou komplexitou prevádzky a údržby zariadení. Prevádzka v tomto rozsahu si vyžaduje odlišný prístup pre kritické zariadenia. Kombinácia AVEVA™ Unified Operations Center, škálovateľného priemyselného softvéru, a riešenie Schneider Electric EcoStruxure™ pre správu a monitorovanie dátových centier, umožňujú hĺbkový a rozsiahly prehľad o každodennej prevádzke.

Nové spoločné riešenia poskytujú celistvý pohľad na inžinierstvo, operácie a výkonnosť naprieč inštalovanou bázou. Poskytovatelia škálovateľných dátových centier budú môcť využívať výhody z prepojenia platforiem a súborov údajov, ktoré predtým existovali v rôznych systémoch. Budú tiež môcť škálovať bez ohľadu na počet lokalít alebo globálnu polohu. Zamestnanci dátového centra budú mať možnosť robiť rýchlejšie, informovanejšie rozhodnutia a optimalizovať prevádzkovú efektívnosť počas celého životného cyklu dátového centra. Výsledkom je, že poskytovatelia dátových centier môžu poskytovať globálne konzistentné skúsenosti na riešenie rastúcich potrieb digitálnej infraštruktúry ich klientov.

V čase, keď sa svetová digitálna infraštruktúra posúva na svoje hranice, dodávajú Schneider a AVEVA komplexné riešenie pre dátové centrá hyperscale na prevádzku a udržiavanie ich kritického prostredia,“ uviedol Pankaj Sharma, výkonný viceprezident divízie Secure Power spoločnosti Schneider Electric. „Riešením môžu byť dáta, ktoré sú už dlhodobo spravované v jednotlivých dátových centrách, často v podsystémoch, normalizované na viacerých pracoviskách a môžu v konečnom dôsledku informovať a poskytovať integráciu IT/OT/IoT na podnikovej úrovni s cieľom zabezpečiť rozhodovanie v reálnom čase. Kompletné riešenie prinesie prevádzkovú efektívnosť a spoľahlivejšiu flotilu dátových centier.

Jedinečné partnerstvo spoločností AVEVA a Schneider Electric už teraz prináša našim priemyselným zákazníkom obrovskú hodnotu,“ uviedol Craig Hayman, generálny riaditeľ spoločnosti AVEVA. „Je to pre nás významný strategický míľnik, ktorý rozširuje partnerstvo na nové trhy a oslovuje viac klientov. Kombinuje silné dedičstvo spoločnosti AVEVA v oblasti poskytovania komplexných riešení s komplexnými znalosťami Schneider Electric v oblasti dátových centier na globálnej úrovni. Našim spoločným zákazníkom poskytneme štandardizované systémy a procesy, ktorých výsledkom je vyššia efektivita pracovnej sily na viacerých pracoviskách a v celom podniku.

Pre viac informácií o AVEVA Unified Operation Center pre dátové centrá kliknite TU. Pre viac informácií o Schneider Electric EcoStruxure pre dátové centrá a podporu nasadenia kliknite TU.

Značky: