Digitalizácia je trend pre mnohé firmy. Kto však bude digitalizačnému procesu dodávať elektrickú energiu?
Schneider Electric sa ako technologická firma zaoberá tým, ako inteligentne distribuovať elektrickú energiu, bezpečne a efektívne zároveň. No a samozrejme tak, aby bol spôsob dodávania energie udržateľný. Cieľom firmy je napájať elektrickou energiou digitalizovanú ekonomiku.
Firma ponúka kompletné riešenie od fyzických zariadení, snímačov až po špecializovaný softvér na dohľad jednotlivých produktov. Vďaka nim môže analyzovať a predpovedať, čo sa stane s mechanickými a elektrickými súčasťami elektroinštalácie v budovách. Firma chce z tejto energie spraviť inteligentné riešenie.

Jean-Pascal Tricoire, výkonný viceprezident, otvorene hovorí o tom, že život bez elektrickej energie je mizerný, rovnako ako bez digitálnych technológií.
Schneider Electric hovorí Life is On, avšak iba keď máte prístup k elektrickej energii. Globálny problém je ale, že 1,06 mld. ľudí nemá prístup k elektrickej energii. Z toho len v Indii je ich 2,4 milióna.
Ak máte dobre vetrané miestnosti, môžete zmierniť chorobnosť až o 35 %.
Aktuálne je do internetu pripojených 5 miliárd ľudí, k tomu treba pripočítať 6 mld. zariadení. Ideme do éry IoT a počet toho, čo je v internete ešte viac stúpne. Nech už samotné IoT zariadenie spotrebuje minimum, v podobe armády milióna snímačov si vypýta poriadne množstvo energie.
To sa bavíme o zariadeniach ako takých. O tie sa budú musieť starať servery, na ktorých pobeží umelá inteligencia a aplikácie pre rozšírenú realitu.
Firma sa podieľa na náhrade aktuálnych elektrických riešení a na celkovom zefektívnení distribúcie elektrickej energie. Napríklad na športových štadiónoch. Distribuovať elektrickú energiu nie je až taký problém.
Ide o úpravu káblov a zariadení. Podľa firmy ale na mieste postaviť sa k problematike inak. Kladie dôraz na to, aby aj keď niečo nefungovalo, bolo možné vykonať opravu čo najrýchlejšie. Postaviť elektrickú sieť resp. zariadenia, ktoré ju udržiavajú v efektívnom chode je jedna vec. Druhá, keď sa niečo pokazí.
Na tomto si firma zakladá a ich sieť má poskytnúť jednoduché opravy, vedieť čo opraviť, na akom mieste a akým nástrojom.
EcoStruxure
Schneider Electric sa spolieha aj na platformu EcoStruxure vďaka, ktorej je možné prepojiť s aktuálnymi zariadeniami v elektrickej sieti aj nové zariadenia typu IoT. Sieť, ktorá je dostupná na 99,999 % nie je len želaním.
Schneider Electric takúto sieť vybudoval v Marseille. Podniky, ktoré majú o takúto elektrickú sieť záujem, nemusia dlho čakať. Sieť s takýmto percentom spoľahlivosti vedia dodať už za dva mesiace.