Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť SEAT S.A. pokračuje vo svojej spolupráci s organizáciou SEAQUAL INITIATIVE v rámci podpory inovácií, cirkulárnej ekonomiky a ochrany prírodných zdrojov Stredozemného mora.

Okrem toho značka nadviazala novú spoluprácu so spoločnosťou Autoneum, špecializovanou na výrobu akustických a tepelných izolačných prvkov do automobilových interiérov. Tento výrobca dodáva španielskej automobilke koberce z recyklovaných materiálov LABEL blue by BORGERS®. Surovinu na ich výrobu poskytujú vyše 2 milióny plastových fliaš, ktoré sa každoročne vylovia z oceánu.

Vďaka tomu sa zvýšila udržateľnosť modelov SEAT Ibiza a Arona so špeciálnou edíciou Marina Pack, ktorá používa materiál SEAQUAL® YARN na poťahy sedadiel. Okrem toho všetky verzie modelov SEAT Ibiza a Arona odteraz používajú recyklované materiály LABEL blue by BORGERS® na koberce a rohožky.

SEAQUAL INITIATIVE a LABEL blue by BORGERS® spolupracujú s mimovládnymi organizáciami, rybármi, orgánmi štátnej správy a miestnymi komunitami pri čistení morí a oceánov. Odpad z morských pláží, dna a vody, ako aj odpad prinášaný do mora riekami a zhromažďujúci sa v ich ústiach sa zbiera v rámci programov čistenia prírody. Po vytriedení jednotlivých druhov materiálu sa plasty čistia a recyklujú. Takto vytvorený materiál sa využíva na výrobu vlákien SEAQUAL® YARN na poťahy sedadiel a na polyesterové vlákna LABEL blue by BORGERS® na výrobu kobercov a rohožiek na podlahu kabíny automobilov.

Seat Ibiza Marina PackZdroj: Seat
Seat Ibiza Marina Pack

„SEAT hľadá inovatívne riešenia na splnenie svojich cieľov v oblasti udržateľnosti. Projekty ako využívanie recyklovaných materiálov nielen pomáhajú našej spoločnosti dosiahnuť stanovené ciele, ale aj prispievajú ku kontinuálnemu čisteniu našich riek a morí,“ povedal Dr. Werner Tietz, člen predstavenstva pre výskum a vývoj SEAT a CUPRA. „SEAT je odhodlaný pomáhať chrániť prírodné zdroje, ktoré sú k nám najbližšie, ako Stredozemné more, čo predstavuje veľmi dôležitú súčasť úsilia o udržateľnosť.“

Špeciálna edícia SEAT Ibiza a Arona Marina Pack obsahuje poťahy sedadiel z materiálu SEAQUAL® YARN, ako aj koberce a textilné rohožky na podlahe z recyklovaného polyestru LABEL blue by BORGERS®, vyrobeného z plastu vyloveného z mora. Vo výrobe budú od júna 2023.

SEAT je jednou z medzinárodne najznámejších španielskych značiek. Automobily SEAT ako produkty značky, založenej pred vyše 70 rokmi, sa stali súčasťou života  viacerých generácií. So sviežim dizajnom vytvoreným v Barcelone je SEAT vstupnou bránou pre nových zákazníkov koncernu Volkswagen.

Značka SEAT v súčasnosti ponúka modely s najefektívnejšími klasickými spaľovacími motormi, ako aj s pohonmi mild hybrid a plug-in hybrid. Modelovú ponuku tvorí mladistvý malý SEAT Ibiza, všestranné mestské SUV SEAT Arona, kompaktné športové a priestranné automobily SEAT Leon a Leon Sportstourer, moderné SUV s nápadným dizajnom SEAT Ateca a najväčšie SUV značky SEAT Tarraco. V roku 2022 na tri modelové rady SUV pripadla vyše polovica z celkového predaja značky.

Značky: