Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na medzinárodnej akcii pre partnerov Sharp, Inspire Expo 2018, Jeff Ashida, Prezident Sharp Europe, informoval viac ako 600 zástupcov dílerov o jedinečnom postavení spoločnosti, ktoré im napomôže teraz i do budúcnosti maximalizovať zisk s tým, ako sa kancelárske technológie naďalej rozvíjajú a stávajú sa inteligentnejšími.

Konferencia Inspire 2018 sa konala v Edinburgh International Conference Centre, a zúčastnili sa jej tímy Sharp a zástupcovia dílerov z viac ako 40 krajín.

V priebehu prezentácií a interaktívnej výstavy Sharp predstavil, ako môže partnerom napomáhať v rozvoji ich podnikov využitím potenciálu nových celosvetových aliancií a partnerstva spoločnosti Sharp.

Sharp predstavil 15 nových zariadení, ktoré budú k dispozícii na predaj od marca 2018, okrem iného kompletnú revíziu radu čiernobielych tlačiarní formátu A3, nové modely formátu A4, systémy pre ľahkú produkčnú tlač a nový BIG PAD (Interaktívny panel Sharp). Sharp tiež predstavil svoju víziu pre inteligentnú rokovaciu miestnosť a predviedol hlasové ovládanie interaktívneho displeja.

Vo výstavnej hale sa k Sharp pripojilo deväť ďalších partnerov, okrem iného Skywell, spoločnosť zaoberajúca sa získavaním pitnej vody zo vzduchu, ktorá očakáva získanie licencie na predaj svojich výdajníkov vody v Európe cez Sharp v roku 2018.

V hlavnom prejave Jeff Ashida vysvetlil, ako Sharp agresívne investuje do oblasti nových technológií, kde má potenciál stať sa svetovým lídrom. Cez oblasti výskumu a vývoja, ako je AIoT (kombinácia umelej inteligencie a internetu vecí – Artificial Intelligence and Internet of Things) a 8K, rozvíja Sharp prepojené technológie na podporu nového spôsobu života a práce.

„Od našej prvej akcie pre kľúčových partnerov uplynuli dôležité dva roky,“ uviedol Jeff Ashida, Prezident Sharp Electronics Europe. „Počas tohto obdobia nám spojenie so spoločnosťou Foxconn umožnilo transformovať náš podnik, čo už teraz vidíme na množstve nových výrobkov uvádzaných na trh. Avšak Inspire Expo nie je len o našej transformácii, ale o tom, ako sme na rovnakej ceste schopní podporovať našich partnerov.“

„Sme hrdí, že môžeme predstaviť eko-systémy služieb postavené okolo MFP a jedinečné spojenie dokumentových a zobrazovacích riešení Sharp. So širšou ponukou Sharp, zahŕňajúcou veľkoformátové displeje, riešenie pre spoluprácu a video-konferencie, cloudové a IT služby, prinášame možnosti zisku za hranicami portfólia produktov pre tlač. Ponúkame všetky súčasti, ktoré naši partneri potrebujú na vytvorenie nových a lákavých balíčkov pre svojich zákazníkov a vytvorenie nových zdrojov zisku.“

Výstava Sharp Inspire Expo: nové riešenia pre každú kanceláriu

Výstavný priestor Sharp ukázal prierez všetkými oddeleniami podniku typického zákazníka, a predviedol, akým spôsobom môžu nová generácia cenami ovenčeného hardvéru Sharp a Optimalizované softvérové riešenia Sharp aj aplikácie a služby, pomôcť svojim dílerom odlíšiť sa od zvyšku trhu. Napríklad, riešenie Sharp účtovné oddelenie automatizuje ručné spracovanie faktúr a celý proces tak urýchľuje a spresňuje.

Nová rad čiernobielych MFP formátu A3 pre ešte vyšší používateľský komfort

Sharp uvedením 10 nových modelov formátu A3 s rýchlosťou tlače 30 – 60 str./min. na báze úspešných farebných modelov radu MX, posilňuje svoje portfólio čiernobielych zariadení. Tento vylepšený rad znamená, že nech si zákazník vyberie akékoľvek zariadenie formátu A3 – farebné či čiernobiele, stretáva sa používateľ aj IT správca s rovnakým administrátorským  a používateľským prostredím. Nové modely ponúkajú kombináciu intuitívnych a časovo úsporných funkcií ako je používateľsky upraviteľné rozhranie na dotykovej obrazovke, pohybový senzor detegujúci prichádzajúcich používateľov (iba modely Advance) a už v štandarde integrované pull printing riešenie.

Čiernobiele modely radu Essential (MX-M3050, MX-M3550, MX-M4050, MX-M5050 a MX-M6050) spĺňajú každodenné potreby kancelárie s možnosťou rozšírenia podľa potreby. Modely radu Advance (MX-M3070, MX-M3570, MX-M4070, MX-M5070 a MX-M6070) zahŕňajú širšiu paletu možností dokončovacích úprav a ďalšie funkcie ako je priama tlač súborov Office a cloudovú konektivitu.

Nový rad čiernobielych MFP formátu A4 s vyspelou funkcionalitou zariadení formátu A3

Sharp uviedol celkom nový rad jednofarebných MFP formátu A4 ako výsledok prvej vzájomnej spolupráce so spoločnosťou Foxconn. Nové modely MX-B355W a MX-B455W radu Advanced, ktoré budú k dispozícii od marca 2018, budú disponovať rýchlosťou tlače 35, respektíve 45 str./min. a ponúkajú rovnako výkonné funkcie na realizáciu workflow, ako modely Sharp formátu A3. Okrem naplnenia všetkých základných potrieb v oblasti tlače, skenovania a kopírovania, je možné tieto čiernobiele modely formátu A4 ľahko integrovať do existujúcich sieťových aplikácií a verejných cloudových služieb, takže je možné informácie bezpečne zdieľať a kedykoľvek a kdekoľvek k nim pristupovať. Pre ešte väčší pokoj sú tieto modely vybavené bezpečnostným balíkom Sharp s niekoľkými vrstvami zabezpečenia.

Inovované light-produkčné tlačiarne so zlepšenou produktivitou

Nové farebné systémy Sharp MX-7090N a MX-8090N predstavujú inováciu rady light-produkčných tlačiarní, ktoré ponúkajú zlepšenú produktivitu a lepší používateľský komfort v oblasti vnútrofiremnej tlače. Nové modely budú ponúkať rýchlosť tlače a kopírovanie až 80 strán za minútu a budú vybavené rovnakým ľahko použiteľným rozhraním s dotykovou obrazovkou, ako kancelárske produkty Sharp formátu A4 a A3. Široký rad vstupných a dokončovacích možností dostupných na modeloch MX-7090N a MX-8090N znamená, že majú používatelia flexibilitu vytvárať materiály na kľúč v brilantnej kvalite a podľa požiadaviek jednotlivých tlačových úloh.

Pre dosiahnutie ďalších úspor a zníženie množstva odpadu, môžu získať vedúci profesionálnych tlačiarní vyššiu kontrolu nad tlačovými úlohami vďaka prístupu k Fiery Command WorkStation® priamo z ovládacieho panelu MFP. Odstráni sa tak nutnosť ďalších pracovných staníc.

Jedinečná kombinácia riešení pre tlač a zobrazovanie informácií

Sharp predviedol celý rad príkladov rokovacích miestností vybavených interaktívnymi panelmi Sharp BIG PAD, ktoré pomáhajú ľuďom zdieľať svoje nápady a kreatívne a efektívne spolupracovať. Patrí sem aj najnovší Sharp BIG PAD, prvý firemný dotykový panel s rozlíšením 4K. 4K BIG PAD doplňuje rad displejov Sharp na zdieľanie informácií na rokovaniach, zahŕňajúci zariadenia od základných displejov po vyspelé dotykové riešenia.

V priestore vyhradenom na technológie budúcnosti predstavil Sharp tiež 8K displej a profesionálnu kameru, spájajúcu v sebe schopnosti natáčania a záznamu videa, jeho prehrávanie a linkového výstupu. Tieto zariadenia budú predstavovať základ pre výskum a vývoj Sharp v oblasti 8K ekosystému.

Značky: