Zabudnite na fyzické tlačidlá. Tie už nebudeme potrebovať ani kvôli čítačkám odtlačkov prstov.

Kórejská biometrická spoločnosť CrucialTek si nechala patentovať technológiu, ktorá umožňuje zabudovanie snímača odtlačkov prstov priamo v displeji zariadenia. Vďaka tomu nemusia výrobcovia umiestňovať skener samostatne, prípadne ho zabudovať do tlačidla Domov. Technológia by mohla pomôcť výrobcom šetriť miesto, resp. efektívnejšie ho využívať.

Na uvedenie prvého zariadenia, ktoré bude mať zabudovaný snímač odtlačkov v displeji, si počkáme minimálne pár mesiacov. Najskôr by sa mal objaviť v priebehu budúceho kvartálu. Špekuluje sa, že pionierom novej technológie by mohol byť napr. Meizu MX5. Telefón sľubuje unikátne špecifikácie, vrátane čítačky odtlačkov prstov, ktorá by nemala byť zabudovaná v tlačidle. Displej je logicky ďalšou možnosťou.

Mimochodom, podobnú technológiu si nedávno nechal patentovať aj Apple. Uvidíme, kedy sa objaví v iPhonoch, avšak prípadný iPhone 7 Plus by vďaka tomu mohol ponúknuť väčší displej v rámci rovnakého tela. Ak sa Apple rozhodne vzdať hardvérového tlačidla.

Dodajme, že skener odtlačkov prstov majú napr. zariadenia iPhone 5S a 6, resp. Samsung Galaxy S5 a Note 4. V prípade Apple zariadení stačí položiť prst na tlačidlo domov, používatelia zariadení od Samsungu museli prstom aj pohybovať. To by sa však malo zmeniť s uvedením S6-ky.

Takto vyzerajú moduly senzorov odtlačkov prstov a ich zabudovanie v displeji telefónu

Takto vyzerajú moduly senzorov odtlačkov prstov a ich zabudovanie v displeji telefónu (zdroj: CrucialTek)

Zdroj: Korea Herald

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit