Pozrite si 15 údajných fotografií pripravovaného telefónu Samsung Galaxy S6. Mal by mať najrýchlejšie úložisko na svete.

Samsung vyrobil prvé 128 GB úložisko štandardu Universal Flash Storage (UFS) 2.0. To je 2,7-násobne rýchlejšie ako eMMC 5.0. Spoločnosť prostredníctvom svojho blogu predstavila novú technológiu úložiska, založenú na štandarde Universal Flash Storage (UFS) 2.0. To bude dostupné vo verziách s kapacitou 32, 64 a 128 GB a objaviť by sa mohlo už v očakávanej novinke, v smartfóne Samsung Galaxy S6. Samsung je zároveň prvou spoločnosťou na svete, ktorá 128 GB UFS 2.0 pamäť masovo vyrába.

Hlavným prínosom novej technológie má byť jej rýchlosť. UFS 2.0 dokáže spracovať až 19 tisíc vstupno-výstupných operácií za sekundu. Úložisko je 2,7-násobne rýchlejšie v porovnaní so štandardom eMMC 5.0, ktorý sa dnes bežne používa v smartfónoch. V porovnaní s vysoko-rýchlostnými pamäťovými kartami je nárast rýchlosti dokonca až 12-násobný.

Samsung predpokladá, že UFS 2.0 sa stane štandardom prémiovej triedy mobilných zariadení. Telefóny nižšej a strednej triedy by však mali aj naďalej využívať pomalšie úložisko eMMC.

Nové úložisko od Samsungu má byť najrýchlejšie na trhu (zdroj: Samsung)

Nové úložisko od Samsungu má byť najrýchlejšie na trhu (zdroj: Samsung)

Unikli fotografie Samsungu Galaxy S6 

Pred nedeľným predstavením novej vlajkovej lode sa na internete objavili fotografie údajného prototypu. Zobrazujú obe verzie telefónu – Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Človek, ktorý ich zverejnil na internete, zároveň prezradil, že oba telefóny majú operačný systém Android 5.0.2 a iný dizajn skeneru odtlačkov prstov. Prstom netreba pohybovať ako v prípade Galaxy S5. Stačí ho iba priložiť k tlačidlu.

Fotografie taktiež naznačujú, že zadný fotoaparát bude mierne vyčnievať a že (minimálne) prototyp verzia telefónu nemá slot na microSD karty. Ak Samsung použije 64 alebo 128 GB verziu nového úložiska, potom nám microSD karta určite nebude chýbať. Samozrejme, všetky „údajné“ fotografie je potrebné brať s rezervou.

Ďalšie informácie o Galaxy S6 si môžete prečítať aj v starších novinkách – TU a TU.

S6_14_nowat S6_13_nowat

Doplnené 27.2. - nová fotografia vyzerá oficiálne a podporuje takmer všetky špekulácie

Doplnené 27.2. – nová uniknutá fotografia vyzerá oficiálne

 

Zdroj: Samsung Tomorrow, XDA

 

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit