Pozrite si koncept skladateľnej čítačky kníh, ktorá sa dá použiť ako poznámkový blok (VIDEO)

0

Aj technológia elektronického atramentu nasleduje aktuálne trendy.

Spoločnosť E Ink Corporation je tvorcom technológie elektronického atramentu, ktorá je základom väčšiny čítačiek elektronických kníh. A tento výrobca aktuálne experimentuje s konceptom skladateľnej čítačky kníh, ktorá funguje aj ako poznámkový blok. Video prototypu zariadenia zverejnil portál GoodEReader.

Skladateľná čítačka ponúka päť fyzických tlačidiel v pravej časti obrazovky a tiež podporu pre dotykové pero, vďaka čomu si môžete písať poznámky či zvýrazňovať časti knihy. A podobne ako ostatné skladateľné zariadenia, aj v tomto prípade spočíva hlavná pridaná hodnota vo väčšej zobrazovacej ploche pri zachovaní kompaktných rozmerov.

Zariadenie má takmer identickú výšku a šírku ako dnešné čítačky kníh. A hoci je hrubšie, ponúka dvojnásobne veľký displej. Pri pohľade na video je vidieť, že ide o prototyp technológie – rámiky sú veľké, zadná strana nepôsobí príliš esteticky a pri písaní poznámok treba akceptovať horšiu odozvu.

Zdroj: GoodEReader

Prečítajte si aj:

Ako získať a čítať elektronické knihy?

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár