Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Jubilejný 20. ročník československej súťaže komunikačných projektov Zlatý středník pozná svojich víťazov
  • Tento rok porota vyberala víťazov z 571 prihlášok do súťaže, rozdelených bolo celkovo 33 ocenení
  • ŠKODA AUTO Slovensko získala spolu tri ceny za kampaň Tankujte INAQ zameranej na podporu elektromobility

Jubilejný 20. ročník československej profesijnej súťaže hodnotiacej najlepšie komunikačné projekty sa niesol aj v znamení úspechu kampane Tankujte INAQ pod taktovkou ŠKODA AUTO Slovensko. Kampaň s eventom, ktorá mala za cieľ podporiť elektromobilitu na Slovensku, si vďaka inovatívnosti a kreativite odniesla prvé, druhé aj tretie miesto v rôznych kategóriách.

Zlatý středník hodnotí najlepšie komunikačné projekty a firemné interné aj externé médiá ako v Českej republike, tak aj na Slovensku. Tento rok hodnotili stovky odborníkov na komunikáciu, PR, marketing, grafiku a ďalších pridružených disciplín spolu 571 prihlášok. Udelených bolo celkovo 33 ocenení, pričom tri cenné kovy si odnieslo slovenské zastúpenie ŠKODA AUTO s kampaňou Tankujte INAQ z dielne spolupracujúcich agentúr PR Clinic, Wiktor Leo Burnett, Socialists a PHD.

Pomyselnú zlatú medailu si ŠKODA AUTO Slovensko prevzala v kategórii Integrovaná kampaň, v ktorej sa porota zameriavala na efektivitu integrácie naprieč sociálnymi a tradičnými komunikačnými kanálmi. K prvému miestu pridala úspešná kampaň na podporu elektromobility aj druhé miesto v kategórii Auto-moto a doprava a tretie v kategórii PR event.

„Trojnásobné ocenenie kampane Tankujte INAQ ma veľmi teší a zároveň potvrdzuje to, že sa oplatí ísť aj do netradičných a komplikovaných projektov, ak v nich vidíte zmysel a veľký potenciál. Ten sme naplno využili a naša kampaň aj vďaka skvelej spolupráci s partnerom Slovnaft výrazne zarezonovala naprieč širokou aj odbornou verejnosťou“, hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko. „Našou snahou bolo upriamiť pozornosť na podporu elektromobility a búranie mýtov v tejto oblasti, kvôli čomu sme na jeden deň premenili čerpaciu stanicu Slovnaft na pomyselné nabíjacie centrum. ŠKODA prakticky predviedla, o koľko je lacnejšia prevádzka elektromobilu oproti spaľovacím motorom. Spojením správne zvolenej a jasnej key message, kampaňovej online platformy a jedinečného eventu, sme vytvorili komunikačný systém, ktorý vygeneroval milióny impresií a mediálnu hodnotu výstupov v státisícoch eur. Komunikačné ciele sme úspešne prekročili a pripravili tak pôdu pre launch modelu Škoda Enyaq iV, ktorý sa na Slovensku stal hneď po svojom uvedení najúspešnejším a najpredávanejším elektromobilom na trhu,“ dodáva Roman Rajtár.  Projekt okrem troch cien v československej súťaži takisto získal ocenenia na Zlatom klinci, shortlisty na prestížnej celosvetovej súťaži ICCO a ocenenie Projekt mesiaca v magazíne Stratégie.

Kampaň Tankujte INAQ

ŠKODA AUTO Slovensko podporila uvedenie nového elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV netradičným eventom Tankujte INAQ v spolupráci s partnerom Slovnaft. Kampani predchádzal rozsiahly prieskum, ktorý zmapoval situáciu na trhu a ukázal, že šetrenie CO2 či dokonalý dizajn nie sú pre Slovákov kľúčové. Na čo reagujú, je úspora na pohonných hmotách. To, že nabíjanie je o 70 % lacnejšie než tankovanie, sme preto prekvapivo ukázali priamo na čerpacej stanici. Jej zákazníci preto dostali šancu zažiť, aké je to tankovať za rovnaké ceny, ako pri elektromobile – teda za tretinu.

Po teasingu na sociálnych sieťach, v rádiu a relevantných médiách, bolo miesto akcie odhalené iba pol hodinu pred jej spustením, takže natankovať lacnejšie si mohli naozaj len tí najpozornejší. Už po 15 minútach od spustenia akcie sa vytvorila približne kilometrová kolóna vozidiel a kapacita pumpy bola naplnená na hodinu dopredu. Tí, ktorí natankovať nestihli, sa spolu so zvyškom Slovenska mohli zapojiť do online kvízu, ktorý na praktických príkladoch vyvracal najväčšie mýty o elektromobilite. Aké je to tankovať INAQ a vyhrať ďalšie palivové karty, tak mali šancu získať úplne všetci.

Značky: