Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR už neodmysliteľne patrí do kalendárov horských cyklistov. V roku 2022 sa počas celej série postavilo na štart takmer 3000 cyklistov a cyklistiek v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách. Jubilejný 10. ročník prinesie šesť pretekov po celom Slovensku, na ktorých si tú svoju trať nájde naozaj každý. Či už ide o profesionála, hobby bajkera alebo rodiny s deťmi, na všetkých budú čakať pútavé trate, profesionálne zázemie a bohatý sprievodný program. Už tradične zostáva súčasťou série aj zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály, nechýba dôsledné triedenie odpadu ani vzdelávacie podujatia pre deti aj dospelých.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR prinesie aj v rámci 10. ročníka všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Séria šiestich podujatí sa uskutoční po celom Slovensku, pričom každé z nich bude aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. Ročník odštartujú 29. apríla preteky vo Svätom Jure, pokračovať bude 20. mája v Rajeckých Tepliciach, 10. júna v Slovenskom raji, 24. júna v Topoľčiankach, 15. júla v Levoči a 12. augusta privíta pretekárov Svit.

„Sme hrdí, že sa nám počas 10. rokov podarilo vybudovať najväčšie horské cyklistické preteky na Slovensku. Ich súčasťou je nielen profesionálna organizácia a servis vrátane úschovne a cykloumyvárne, ale aj zelený prístup, ktorý sa stal inšpiráciou pre ďalšie podujatia. Značka ŠKODA je pritom ako partner všetkých cyklistov prítomná aj na svetových podujatiach ako Tour de France či Vuelta, podpora je však samozrejmosťou aj na domácich pretekoch Okolo Slovenska, Detská tour Petra Sagana či L´ Étape Slovakia by Tour de France,“  uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály. Neoddeliteľnou súčasťou sú aj textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri. O znižovanie celkového množstva vyprodukovaného odpadu sa stará spolupráca s predajcami na podujatiach, ale aj dôsledné triedenie jednotlivých zložiek odpadu. Po každom podujatí je návštevníkmi vytriedený odpad ešte dotriedený, odvážený a odovzdaný na ďalšie spracovanie.

Pohodlie a zábava v cieli

Organizátori sa budú opäť starať aj o zvýšený komfort pretekárov. Bajkeri na všetkých pretekoch ocenia sprchy či cykloumyváreň, chýbať nebude ani servisná podpora. Návštevníci pretekov sa budú môcť posilniť v stánkoch s občerstvením, podujatia spestria aj zaujímavé sprievodné akcie organizované podľa aktuálnych hygienických  opatrení.

Značky: