Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, budú pokračovať už deviatym ročníkom. Celá séria je pritom súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. Tradičnou súčasťou podujatí je zelený prístup, rozmanité trate rôznej náročnosti, aj obľúbené kategórie ŠKODA Family či e-bike.

Séria ponúkne v piatich kolách nádherné výhľady, náročné výstupy pre profesionálov, nechýbajú však ani príjemné trate pre hobby bajkerov či najmenších cyklistov   

Tradičné podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR aj tento rok ponúkne sériu  najprestížnejších pretekov horských bicyklov u nás. Už deviaty ročník štartuje 21. mája v Rajeckých Tepliciach a 13. augusta ho  uzavrie posledné kolo vo Svite, všetkých päť podujatí je pritom súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. Úžasnú atmosféru plnú napätia tak môžu zažiť nadšení hobby bajkeri, rodiny s deťmi, mládežníci, ale aj profesionálni cyklisti po celom Slovensku. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Úspech majú aj sprchy, cykloumývarne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov.

Päť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika sa stáva čoraz populárnejšou a vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Deviaty ročník pretekov prinesie sériu piatich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. Sériu odštartujú 21. mája preteky v Rajeckých Tepliciach, nasleduje 28. mája Levoča, 11. júna Slovenský raj, 25. júna Topoľčianky a ročník uzavrú preteky vo Svite, ktoré privítajú účastníkov 13. augusta.

„Každoročne sa nám potvrdzuje čoraz väčšia obľuba cyklistických podujatí. Našou ambíciou je byť partnerom všetkých cyklistov na Slovensku, preto s radosťou podporujeme cestnú aj horskú cyklistiku a prinášame podujatia pre profesionálnych aj hobby cyklistov. Fanúšikov horských bicyklov teraz pozývame na deviaty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorá je aj súčasťou prestížneho Slovenského pohára XCM. Okrem skvelej atmosféry a profesionálnej organizácie je už tradíciou aj dôraz na ekológiu počas celej série,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály a textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papier sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. O tom, že pripraviť aj takéto veľké a profesionálne podujatie s minimálnym množstvom odpadu je reálne, svedčí doterajšie rekordné len 5-litrové vrecúško neseparovateľného odpadu, ktoré zostalo organizátorom po pretekoch v Levoči.

Pohodlie a zábava v cieli

Už piaty rok sa budú organizátori starať aj o zvýšený komfort pretekárov. Bajkeri na všetkých pretekoch ocenia sprchy či cykloumyváreň, chýbať nebude ani servisná podpora. Návštevníci pretekov sa budú môcť posilniť v stánkoch s občerstvením, podujatia spestria aj zaujímavé sprievodné akcie organizované podľa aktuálnych hygienických  opatrení.

Značky: