Aktuálnym trendom je živé vysielanie pomocou smartfónov.

Video sa stáva čoraz populárnejším médiom a v kombinácii s rýchlejším mobilným internetom vytvára príležitosť pre nové produkty a služby. Aktuálnym trendom sú mobilné aplikácie, ktoré vám umožnia sledovať životy iných ľudí alebo vysielať tie svoje.

Najväčšej popularite sa momentálne teší aplikácia Periscope, ktorá je dostupná iba pre iOS zariadenia. Princíp aplikácie je zrejmý – môžete zdieľať časť svojho každodenného života so svetom. Spustite živé vysielanie, ktoré doplníte o hlasový komentár a sledujete reakcie divákov, ktorí vaše vysielanie sledujú a komunikujú s vami. Alebo si pozriete vysielanie niekoho iného.

Na prvý pohľad neatraktívny koncept však v praxi funguje aj vďaka prepojeniu s inými sociálnymi sieťami. Ak napr. známy reportér so 100 tisíc odberateľmi uverejní na Twitteri, že vysiela svoju cestu do práce, mnoho používateľov si pozrie priamy prenos iba zo zvedavosti. Periscope sťahujte z AppStore.

Na veľmi podobnom princípe funguje aj služba Meerkat. Tá neumožňuje ukladať záznamy zo živého vysielania, avšak je dostupná aj vo verzii pre Android. Koncept je totožný – môžete sledovať životy iných alebo ukazovať čo práve robíte celému internetu. Nečakajte však, že sa zo dňa na deň stanete internetovou celebritou. Meerkat je dostupný v Google Play a AppStore.

meerkat_nowat

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit