Swappie podáva pomocnú ruku pri jesennom upratovaní a vysvetľuje, aké jednoduché, pohodlné a užitočné môže byť rozhodnutie zbaviť sa nepoužívaných zariadení

Prieskum ukazuje, že viac ako polovica Slovákov zatiaľ nikdy neuvažovala o predaji svojho nepoužívaného smartfónu

Zdá sa tak, že Slováci stále patria k ľuďom, ktorí doma hromadia veci a majú problém zbaviť sa toho, čo už nepoužívajú, napríklad starých mobilných telefónov. Ukazuje to prieskum, ktorý si nechala realizovať spoločnosť Swappie prostredníctvom spoločnosti Kantar. Jeho cieľom bolo pochopiť zábrany, ktoré majú ľudia pri predaji používaných zariadení.

Vyplýva z neho zaujímavé zistenie: viac ako každý druhý človek (59 % respondentov) nemá záujem o predaj svojho starého zariadenia. V skutočnosti si viac ako dve tretiny populácie (68 %) radšej ponechávajú staré funkčné zariadenie ako náhradný telefón, hoci viac ako pätina priznáva, že ho na tento účel nikdy nepoužila.

Začiatok nového obdobia, či už ide o úvod školského roka alebo návrat do práce po dovolenke, môže byť ideálnym časom na to, aby sme si urobili poriadok v domácnosti a osobných veciach, čo u nás môže podporiť pocit usporiadanosti. A hoci sme sa už zdokonalili v upratovaní šatníkov, pokiaľ ide o upratovanie spotrebičov a technologických zariadení, čaká nás ešte dlhá cesta: stačí povedať, že len 22 % opýtaných niekedy predalo svoj nepoužívaný smartfón.

Pri predaji smartfónov Slováci narážajú na bariéru: aj keď starý mobilný telefón nepoužívajú, len veľmi neradi sa ho zbavujú. Až 22 % respondentov priznáva, že ho nepredá, ani keď je nefunkčný. Dôvodov je niekoľko a medzi tie hlavné patrí neznalosť benefitov, a to nielen tých ekonomických, ktoré takáto voľba prináša. Ďalšou prekážkou môže byť predajný kanál: len 19 % opýtaných by si v tomto prípade skutočne zvolilo internetový obchod. O niečo vyšší je záujem predať ho v kamennej predajni (22 %). Omnoho výraznejší záujem prejavili respondenti o osobný predaj: ponúknuť svoj nepoužívaný smartfón priateľom a príbuzným preferuje až 41 % Slovákov.

Predaj starých iPhonov spoločnosti Swappie je bezpečnou, pohodlnou a zodpovednou voľbou: rýchla a intuitívna služba zahŕňa vypočítanie ceny, bezplatnú dopravu zariadenia spolu s jeho obalom a garantuje bankový prevod do ďalšieho pracovného dňa po prijatí smartfónu v jednom z centier Swappie na repasovanie zariadení. Okrem toho, predaj nepoužívaného zariadenia spoločnosti Swappie umožňuje recyklovanie cenných kovov používaných v telefónoch a opätovné využitie surovín potrebných na výrobu nových zariadení.

Zdroj: www.swappie.sk

Značky: