Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po takmer dvoch rokoch intenzívneho vývoja a testovania sa spúšťa unikátna webová aplikácia na sledovanie výdavkov na energie.

Vymyslela ju skupina nadšencov z Popradu, ktorá sa venuje problematike šetrenia energií už dlhé roky. Aplikácia by mala pomôcť všetkým ľuďom sledovať spotrebu a náklady na energie v ich domácnostiach, ako aj pomôcť im pri ich znižovaní.

Webová aplikácia FiiFree ponúkne všetkým dokonalý prehľad o spotrebe a nákladoch na energie v ich domácnostiach. Majitelia bytov, domov, ale aj nájomníci, tak budú môcť na jednom mieste presne vidieť, koľko elektriny, plynu, vody a tepla spotrebovali. Navyše si budú môcť anonymne porovnať, koľko za energie platia iné domácnosti na celom Slovensku. „Nikto z nás nechce platiť za energie viac, ako treba. Verím, že každá domácnosť vie tieto peniaze investovať lepšie, ako do poplatkov za energie,” vysvetľuje Marián Dlugoš, zakladateľ FiiFree.

V západnej Európe tvoria náklady na energie približne 7 % rodinného rozpočtu, na Slovensku je to 15 až 20 %. Každá úspora na energiách je plus pre rodinný rozpočet. Práve tu nájde FiiFree svoje opodstatnenie. Nevadí ani, keď sa do tejto problematiky nevyznáte. Do aplikácie môžete svoje odfotené alebo naskenované faktúry odoslať a o všetko ostatné sa postará FiiFree, ktorý za vás vyplní potrebné informácie. Vy už uvidíte len vašu výslednú spotrebu a celkový Fii Index, ktorý zhodnotí energetickú hospodárnosť vašej domácnosti. Na základe neho sa môžete porovnať s inými domácnosťami, a to nielen vo vašom meste, ale na celom Slovensku. „FiiFree sme vytvorili pre ľudí, aby sme im pomohli a poradili. Aplikáciu sme navyše dizajnovali tak, aby bola jednoduchá a zrozumiteľná pre každého,” informuje M. Dlugoš.

Aj keď už existujú rôzne riešenia na meranie spotreby elektriny či plynu, väčšinou ide o produkty dodávateľov energií, ktoré navyše nesledujú všetky náklady. FiiFree pomáha sledovať náklady na energie komplexne. Vrátane tepla a vody. Údaje o domácnostiach sú samozrejme anonymné, šifrované a bezpečne uložené  na serveroch aplikácie. „Chceme, aby ľudia mali možnosť a miesto, kde sa môžu obrátiť ohľadom energií. S našimi skúsenosťami a vedomosťami im dokážeme poradiť riešenia, vďaka ktorým môžu ušetriť,” dodáva M. Dlugoš.

FiiFree je dostupná pre všetkých a zadarmo. Je len na ľuďoch, ako intenzívne ju budú využívať. Či si len porovnajú svoje náklady, alebo si ich budú aj pravidelne sledovať a využívať rady, ktoré im aplikácia poskytne. A tým pádom aj reálne ušetria náklady vo svojich domácnostiach.

Značky: