Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenské spoločnosti GOSPACE a Damalis ukončili tento týždeň prvú fázu testovania a zdokonaľovania svojich inovatívnych projektov v USA. Obe spoločnosti majú vysokú šancu presadiť sa na globálnom trhu i vďaka podpore Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý ich vybral na základe výzvy na podporu  rozvoja Smart Cities.

Zástupcovia spoločností GOSPACE a Damalis absolvovali intenzívny trojmesačný program v akcelerátore Smart City Works, kde zdokonaľovali svoje produkty pod dohľadom viacerých expertov na oblasť infraštruktúry, optimalizácie technológií či zlepšovania podnikateľských plánov.

„Dostali sme výborný koučing od ľudí, ktorí sa v oblasti inteligentných miest a inovácií pohybujú roky. Odnášame si veľa vedomostí a kontaktov. Podarilo sa nám pokročiť aj vo vývoji, vďaka čomu sme pripravení na implementovanie nášho inovatívneho riešenia – rezidentského parkovania v slovenských mestách,“ uviedol predstaviteľ spoločnosti GOSPACE Pavol Turčina.

Obom slovenským projektom sa podarilo etablovať na americkom trhu, zahájiť rokovania so strategickými partnermi a získať dodatočné financovanie zo súkromných zdrojov.

 „Pobyt v USA nám tiež pomohol akcelerovať vývoj správnym smerom, aj preto sme už dnes schopní začať so svetovo unikátnou vizualizáciou infraštruktúrnych projektov pomocou technológie rozšírenej reality v slovenských mestách.  Začneme v Poprade, kde obyvatelia zažijú vizualizáciu pešieho mostu v jeho reálnej veľkosti ešte predtým ako sa začne s jeho výstavbou. Budú mať tak lepšiu predstavu o rozvoji svojho mesta,“  uviedol Jan Hrončák zo spoločnosti Damalis.

V októbri minulého roka ÚPVII vyhlásil prvé výzvy na podporu inovácií Smart Cities. Podnikatelia predkladali projekty zamerané na manažment dopravy a digitalizáciu verejnej správy mesta. Dotácie a možnosť zdokonaliť svoje riešenia v špičkových podmienkach Centra pre inovačné technológie vo Virgínii (CIT) získali dva projekty: Digitálna platforma na vizualizáciu urbanistického plánovania spoločnosti Damalis a Riešenie pre bezpečné rezidentské parkovanie spoločnosti GOSPACE.

Značky: