Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Medzinárodný úrad Svetovej poštovej únie vyhlásil 48. ročník medzinárodnej súťaže v písaní listov detí, ktorého téma je „Napíš list o svojom hrdinovi“. Národné kolo súťaže tradične usporadúva Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Na mladých autorov najlepších listov čakajú lákavé ceny od Slovenskej pošty a ďalších partnerov.  

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky deti do 15 rokov. Úlohou účastníkov je napísať list o svojom hrdinovi a poslať ho na adresu Generálneho riaditeľstva Slovenskej pošty, Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica, označený ako Súťaž o najkrajší list 2019. Rozsah listu by nemal prekročiť 1000 slov. List musí obsahovať všetky formálne znaky, teda dátum, oslovenie, záverečný pozdrav a podpis. Vítané sú aj autorské ilustrácie. List musí byť tiež písaný rukou. Posledný termín pre zasielanie listov do súťaže je 5. apríla 2019.

„Súťaž o najkrajší list je neoddeliteľnou súčasťou Slovenskej pošty, rovnako ako „Vianočná pošta pre Ježiška“. Deti nám vo svojich listoch ukazujú dospelosťou nedotknutý svet plný nadšenia a túžob, na ktorý, my dospelí, často zabúdame. Veľmi sa teším z tohtoročnej témy súťaže, prostredníctvom ktorej majú deti priestor pre zamyslenie sa aj nad hrdinskosťou a hodnotami, ktoré sú pre nich inšpirujúce,“ povedal Peter Helexa, generálny riaditeľ Slovenskej pošty.

O víťazovi súťaže rozhodne komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Na autorov piatich najlepších listov čakajú knižné balíčky od Martinusu, spoločenské hry od spoločnosti Otavius a vecné ceny od mobilného operátora 4ka. Autor víťazného listu navyše získa pobyt v horskom prostredí pre celú rodinu, ktorý venuje Slovenská pošta. Najlepší list bude zároveň preložený do anglického jazyka a poputuje do medzinárodného kola súťaže. Víťaz medzinárodného kola súťaže môže získať výlet do hlavného sídla Svetovej poštovej únie vo švajčiarskom Berne.

 

 

Značky: