Medzinárodná startupová súťaž Startup World Cup & Summit pozná mená finalistov.

Do stredoeurópskeho kola z ktorého vzíde zástupcu pre svetové finále, sa slovenský zástupca ocitol v spoločnosti troch startupov z Českej republiky, po jednom zástupcovi má Maďarsko, Holandsko, Poľsko, Rakúsko a Nemecko. Posledného – desiateho – finalistu vyberie špeciálny porota zo zvyšných 41 projektov z TOP 50 až v deň konania SWCS, teda 17. 10. v pražskej Lucerne.

„335 projektov z 29 krajín, záujem o SWCS 2018 prekonal všetky naše očakávania. Myslím si, že tento záujem potvrdzuje, že pripravovaná októbrová konferencia Startup World Cup & Summit bude naozaj najväčšou startupovou udalosťou tohto roka v centre Európy,“ hovorí Radka Horáková, spoluorganizátorka SWCS a CMO startupového inkubátora UP21.

Slovenskú scénu bude reprezentovať startup MATSUKO (inteligentný holografický sprievodca nie len pre deti). MATSUKO je kreatívne technologické štúdio využívajúce know-how z videohier v komerčných a vzdelávacích inštaláciách Mixed Reality. Proti ním bude stáť napríklad maďarský startup EVA (špeciálne okuliare pre slepcov), nemecký food startup FoPo (spracovanie prezretého ovocia a zeleniny do podoby prášku) alebo české stratupy Angee (autonómny bezpečnostní systém) a mySASY (pokročilý nástroj pre zdravotní diagnostiku).

1milión plus dolárov

10 finalistov bude súťažiť o cestu do Silicon Valley a možnosť odviesť si 1 milión dolárov v investičných peniazoch. V rámci pražského regionálneho finále získajú tri startupy z top 50 predschválenú možnosť umiestniť crowdfundingovou kampaň na Fundlift a jeden z nich zároveň investíciu až vo výške 100 000 dolárov od generálneho partnera akcie slovenského investičného holdingu Mayfair Assets.

Tvorca Angry Birds príde do Prahy

Finálny je už tiež program konferencie. „Posledným potvrdeným spíkrom je investor, podnikateľ a jeden z tvorcov celosvetovo úspešnej mobilnej hry Angry Birds Peter Vesterbacka, ktorého magazín Time v roku 2011 zaradil medzi sto najvplyvnejších ľudí sveta,“ predstavil jedného z hlavných vystupujúcich spoluorganizátor konferencie Václav Pavlečka, CEO Air Ventures. Ďalej sa v hlavnej sále na Inspiration stage predstaví Frank Salzgeber (head of Technology Transfer Programme Office, Európska vesmírna agentúra), Andres De León (COO, Hyperloop Transportation Technologies), Otto Fabri (principal engineer, Faraday Future, a dizajnér, ktorý pomáhal vytvoriť podobu vozidla Tesla Model S), David Pavlík (softvér program manager, Space X) a globálny influencer, aktivista a fotograf Benjamin Von Wong. Vstupenky sú stále k dispozícii na www.swcsummit.cz .

Značky: