Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Platforma CDESK nahrádza zatiaľ prácne evidencie v tabuľkách, archaické papierové doklady a posúva digitalizáciu firemných procesov o niekoľko úrovní vyššie.

IT nástroj pre digitalizáciu firemných procesov z Bratislavy rozbieha nové aktivity zamerané na predaj na slovenskom ale aj českom trhu. Zároveň intenzívne pracuje na vstupe na viaceré zahraničné trhy. Softvér CDESK už v súčasnosti využívajú stovky spoločností, čo z neho robí etablovaný nástroj. Domácich klientov presviedča najmä pomerom ceny a kvality. Za vývojom softvéru sú tisícky programátorských hodín a vyše milión eur z vlastných zdrojov.

CDESk dostupný ako webová aplikácia, softvér ale aj mobilná aplikácia

CDESK v najnovšej verzii 3.1 plánuje plnohodnotne vstúpiť aj na okolité trhy. Pribudla aj anglická jazyková verzia. „Pokrok, ktorý sme s CDESKom za takmer 20 rokov urobili z riešenia pre vlastnú internú správu firemných procesov na komplexný svetovo konkurencieschopný nástroj nás presvedčil k expandovaniu za hranice,“ hovorí Miroslav Jombík, CEO spoločnosti Inova Logic, ktorá CDESK vyvíja.

Cieľom CDESK je výrazné zlepšovanie komunikácie spoločností so zákazníkmi spolu so súvisiacimi procesmi. Ide o jasné zadefinovanie úloh a termínov, evidencia vykonanej práce a následná podpora k fakturácii.

Rýdzo slovenský Service Desk

CDESK je prvý čisto slovenský softvér typu Helpdesk či Service Desk, optimálne vyladený pre IT spoločnosti či servis a údržbu. Využívanie CDESKu však nie je limitované zameraním zákazníkov, no výborne sa hodí aj pre spoločnosti, kde sa prelína obchod so službami.

„Firmy využívajúce CDESK ako riešenie pre digitalizáciu vnútorných procesov oceňujú prínos v oblasti zvýšenia transparentnosti komunikácie a zvýšení prehľadu o práci v tíme a plnení úloh,“ uvádza Martin Ondrášik, obchodný manažér CDESKu a dodáva: „Aplikácia je jednoducho nasaditeľná a rýchlo návyková. Z interného prieskumu medzi zákazníkmi vzišlo, že vyše 91 % našich zákazníkov by nástroj CDESK odporúčalo ďalším spoločnostiam. Väčšina dopytov doteraz vznikla na základe referencie.“

Digitalizáciu procesov vďaka CDESKu už využívajú domáce spoločnosti ako Solitea, DATALAN, Union poisťovňa, Panta Rhei či Andrea Shop. CDESK je pripravený pre zahraničie aj jazykovými verziami. V súčasnosti sú k dispozícii slovenčina, čeština a angličtina, v procese prekladu sú nemčina, poľština aj maďarčina.

Komplexnejší a lacnejší, než konkurenti

CDESK má cez 20 modulov, ktorými pokrýva aj náročné procesy vo firmách. „Vo funkcionalitách sme porovnateľní so svetovými softvérmi z našej branže, a ponúkame už v základe ticketing (požiadavky) so sledovaním odpracovaného času, inteligentný email procesor, pokročilý SLA manažment, plánovanie, evidenciu vynaložených zdrojov, reporting cez Power BI a mnoho ďalšieho,“ vymenúva Peter Kocurek, softvérový špecialista CDESK. Súčasťou softvéru je aj používateľsky konfigurovateľný asset manažment nástroj CMDB.

Inštalovanie softvéru vychádza v ústrety zákazníkom v maximálnej možnej miere. K dispozícii je cloudové riešenie aj inštalácia na vlastný server. Samozrejmosťou je webové rozhranie aj mobilná aplikácia pre iOS a Android, riešenie dopĺňa nová desktopová aplikácia, ktorá zvyšuje používateľský komfort.

„Naša podpora a pravidelné bez zásahové aktualizácie reagujú na vývoj moderných trendov. Od verzie 3.1 pribudli do rozhrania zjednodušujúce UX prvky, čím sme používateľom priniesli zrozumiteľné digitálne pracovné prostredie,“ vysvetľuje Kocurek.

Kompletné riešenie CDESK pritom ponúka komplexnejší nástroj voči konkurencii za nižšie náklady, vhodný pre  veľké pracovné tímy aj pre malé spoločnosti. Jednoduchý licenčný model umožňuje aj najväčším firmám nájsť vhodnú cestu licencovania.

Koncoví používatelia, teda zákazníci alebo zamestnanci majú základný prístup CDESK Bronze do systému zdarma. Spoplatnení sú používatelia, ktorí týchto koncových používateľov obsluhujú, pre nich sú určené licencie CDESK Gold a Silver. Cena Gold licencie je 25 EUR a s rastúcim počtom licencií klesá jednotková cena. Cena Silver licencie je 11 EUR.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.