Slúchadlá Bose QuietControl 30: Maximálne univerzálne slúchadlá na akékoľvek použitie

0

Zvuk od Bose má svoje charakteristiky.

Kto už nejaké slúchadlá tejto značky mal, vie, čo môže očakávať. Športové slúchadlá sú vždy istým rizikom. Ich konštrukcia nemusí byť dokonalá a neraz je mierne ovplyvnený aj zvuk. Ako je to sverziou odhlučnených In-Ear slúchadiel od Bose, sme sa pozreli v tomto teste.

Univerzálnosť modelu QuietControl 30 budete pociťovať na každom kroku. Nejde o model, ktorý je vyslovene na šport. Je to bezdrôtový model, ktorý je navrhnutý tak, aby spoľahlivo slúžil pri väčšom či menšom pohybe. Keď sa pozriete na obrázky slúchadiel, je vidno ich zameranie aj na „biznis“. Pokojne si ich môžete dať k obleku alebo termotričku. Je to na vás a v tomto sa model QC 30 nijako nevymedzuje.

Veľmi dobrá konštrukcia, veríme, že sa bude objavovať čoraz častejšie

Konštrukcia

Špecialitou je nový typ konštrukcie. Bose nie je jediná značka, ktorá začala používať oblúk na nosenie za krkom. Systém pevnej a pružnej gumy, v ktorej je elektronika a akumulátor prípadne ďalšie súčasti, sa jednoznačne osvedčil. Každá strana oblúka má vyvedené slúchadlá. Vo výsledku je nosenie nadmieru pohodlné. Ak dáte štuple z uší preč a budete mať slúchadlá len na krku, zabudnete na ne. Nijako neprekážajú a výhodou je, že sa dajú dať za golier oblečenia. Toto bola pre nás jednoznačne pozitívna správa, pretože obtieranie kábla o kožu na nás nepôsobilo príjemne.

Na vnútornej strane gumovej obruče sú dveLED diódy a jedno tlačidlo. To slúži na zapnutie a párovanie slúchadiel. Na tejto strane sa nachádza microUSB konektor. Slúchadlá sú nabité do troch hodín a vydržia zhruba desať hodín prevádzky. V praxi to pre nás znamenalo tri dni bez potreby nabíjania. Bežné počúvanie do a z práce plus niečo v kancelárii.

Kábel na pravej mušli má ovládač s tlačidlami na úpravu hlasitosti, pozastavenie prehrávania prijatia hovoru, NFC tag a dve tlačidlá na úpravu aktívneho odhlučnenia. Slúchadlá majú špeciálny aretačný prvok, ktorý používajú športové modely. Stačilo nám nájsť v balení správnu veľkosť silikónových vložiek a sadli presne.

Poďme k samotným mušliam. Tie majú mikrofóny na to, aby umožňovali aktívne odhlučnenie. Otáčajú fázu a vyrovnávajú tak rušenia z vonkajších zvukov. Okrem toho majú návleky technológiu spracovania s názvom StayHear+. Vďaka nej získate pasívne odhlučnenie. Napríklad pri cestovaní alebo v kancelárii.

Detailný pohľad na pravé slúchadlo

Stíšili sme okolie

Najlepšiu spoluprácu s mobilným zariadením dosiahnete použitím aplikácie Bose Connect. Je pre Android a iOS. Slúži na to, aby ste si mohli nastaviť intenzitu odhlučnenia. V praxi to vyzerá tak, že po zapnutí zariadenia si nasadíte štuple do uší a nastavíte stupeň odrušenia. Na maximálnom stupni nebudete počuť prichádzajúcu električku. Je to veľmi zvláštny pocit, keď vedľa vás niečo také bezhlučne zastaví.

Hlasy budete počuť. Síce tlmene, ale budú zreteľné na krátky rozhovor, napríklad pri platení v obchode. Netreba si ich dávať dole. Pri hlasoch sa už ale bavíme o tom, že nepočúvate hudbu. Inak by ste odfiltrovali naozaj všetky vonkajšie zvuky. Odhlučnenie teda nie je úplné. Je ale na takej úrovni, aby ste odfiltrovali väčšinu rušenia na ulici alebo v kancelárii.

Nastavenie intenzity aktívneho odhlučnenia

Softvér ďalej zobrazuje stav akumulátora, slúchadlá vás ale vždy po zapnutí upozornia, aká je v nich kapacita. Tiež aj k akému zariadeniu sa pripojili alebo nepripojili. Pamätajú si posledné zariadenia a keď nie je jedno dostupné, skúšajú nájsť druhé. Ak sa to nepodarí, hlas v slúchadlách na to upozorní. Na výber je niekoľko jazykov, slovenčina alebo čeština tu nie je. Použili sme teda anglický jazyk. Music Share podporuje zdieľanie hudby medzi slúchadlami. Stačí jeden zdroj a potom môžete počúvať dvaja to isté. Na to je ale treba kompatibilné slúchadlá od výrobcu.

Prispôsobenie slúchadiel

Zvuk

Prvé hodnotenie zvuku sme už uviedli na začiatku. Ten je podľa nás veľmi dobrý a napodiv sa nám viac páči s aktívnym odhlučnením. So slúchadlami sa dá telefonovať a aj v rušnom prostredí budete dobre počuť hovor. Dynamika basov je veľmi vysoká. Nie sú to také typicky tvrdé basy, ale majú veľkú „plasticitu“. Stredy sú citeľné a prekreslené, výšky o trochu menej. Žiadny problém, celkovo hrajú veľmi dobre.

Hodnotenie

+ spôsob konštrukcie, pružný pogumovaný oblúk, pasívne odhlučnenie, vyváženie aktívneho odhlučnenia, výdrž batérie, Bose Connect, kvalita zvuku
– vyššia cena

Zapožičal: BaSys
Cena: 299 EUR

Verdikt

Bose QuietControl 30 sú slúchadlá, ktoré sú maximálne univerzálne. Aktívne odhlučnenie, pohodlné nosenie a kvalitný „Bose“ zvuk ich posúvajú do roviny na akékoľvek použitie.

Tento článok vyšiel aj v tlačenom marcovom vydaní TOUCHIT č. 3/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár