Lenovo to myslí so smartfónmi smrteľne vážne. Po trochu dlhšom premýšľaní teraz uvádza jeden telefón za druhým a vieme, že do konca roka ich bude predstavených naozaj veľa. Aktuálne do našej redakcie dorazil model Lenovo P70, ktorý vyráža do boja o priazeň zákazníka predovšetkým batériou s vysokou kapacitou a efektným dizajnom s štíhlom vyhotovení. Až 4000 mAh je fakt veľa, výrobca hovorí o dobe pohotovosti až 34 dní, doba hovoru je 46 hodín. Na skutočnú výdrž na batériu v bežnej prevádzke však bude treba počkať na náš finálny test. Nabitie batérie na plnú kapacitu však trvalo len 3 hodiny.
LenovoP70-6

LenovoP70-8

LenovoP70-2

 

 

 

 

 

Lenovo v modeli P70 spolieha na 1,7 GHz procesor od firmy Mediatek, je to osemjadrový a 64-bitový CPU, ktorému sekunduje 2 GB pamäti RAM a 16 GB vnútornej pamäti. Tá sa dá ďalej rozšíriť pomocou microSD karty s kapacitou 32 GB. Uhlopriečka displeja má 5 palcov, ide o HD IPS displej s dobrým zobrazením farieb. A Lenovo typicky nasadzuje aj agresívnu cenu, je to 235 Eur s DPH vo voľnom predaji.

Pozrite si aj unboxing video:

Lenovo P70 má síce odoberateľný zadný kryt, ale nemá vyberateľnú batériu. Po odobratí zadného krytu sa dostanete k šachtám pre dve SIM karty (jedna z nich podporuje 4G) a tiež je tu šachta pre microSD kartu. Na zadnej strane je 13 MPx kamera s bleskom, vpredu je 5 MPx kamera. Operačný systém je Android 4.4.4 Kitkat, k tomu pripočítajte aplikácie typické pre Lenovo určené hlavne na zálohu dát a ich zdieľanie. Rozmery telefónu sú 142 × 71,8 × 8,9 mm, hmotnosť 149 gramov. Pomer obrazovky k celkovému telu je 68 %.

LenovoP70-4

Súčasťou dodávky je samotný telefón, ďalej plastový kryt na zadný panel telefónu, ochranná fólia na displej, ďalej slúchadlá, napájací adaptér, prepojovací kábel k adaptéru a tiež adaptér microUSB na USB, ktorým sa dá pripojiť k smartfónu napr. USB kľúč. Pomocou neho bude možné aj nabíjať iný telefón, čomu sa potešia hlavne vaši známi. Zadný plastový kryt odporúčame používať, inak by sa mohol ten originálny, kovový poškriabať napr. pri páde na tvrdú podložku. Pôvodná hrúbka, len 8,9 mm sa tým príliš nezvýši a oceníte aj textúrovaný povrch plastového krytu, ktorý zabráni tomu, že telefón sa šmykne napr. zo stola.

LenovoP70-12

LenovoP70-3

Celkovo sa na úplnú recenziu tohto telefónu tešíme a prenesieme vám ju čoskoro! Ostaňte nám verní.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.