Smartfóny Google Pixel 2 zobrazujú stav batérie vašich Bluetooth zariadení

0

Poznať stav batérie vašich Bluetooth zariadení by bolo fajn.

Vlastne približný odhad získate vtedy, ak máte smartfón Huawei alebo Honor. Rozhranie EMUI zobrazuje v stavovom riadku približnú kapacitu zostávajúcej energie. Avšak nemusí to platiť pri všetkých zariadeniach. Zvyčajne sme sa stretli s podporou športových náramkov a hodiniek.

Podľa servera Android Police smartfóny Google Pixel 2 a 2 XL zobrazujú stav batérie BT zariadení. Takisto nie u všetkých, no zatiaľ nie je jasné, ktoré odovzdanie tejto informácie podporujú. Funkcia zobrazuje stav detailnejšie a kapacitu je možné vidieť priamo v zozname spárovaných zariadeniach. Tak ako na obrázkoch.

Samozrejme, je možné sledovať kapacitu vašich slúchadiel, no potrebujete špeciálnu aplikáciu. Výrobca takúto funkcionalitu do svojich aplikácií pridáva. Pohodlnejšie by ale bolo, keby túto úlohu vedel na seba prebrať operačný systém. Nebola by to zlá informácia, najmä v časoch, kedy sme kvôli absencii audio konektora nútený používať čoraz viac bezdrôtových zariadení.

Dajte nám vedieť, či ste sa s podobou funkciou stretli aj u seba, prípadne s akým typom príslušenstva.

Prečítajte si aj:

Ako funguje spätná a dopredná kompatibilita Bluetooth?

Zdroj: Android Police

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár