Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská letecká agentúra pre návštevníkov najprestížnejšej leteckej udalosti roka pripravila okrem atraktívnych leteckých ukážok aj interaktívneho sprievodcu vo forme mobilnej aplikácie.

Mobilná aplikácia SIAF vzniká v spolupráci s oficiálnym partnerom podujatia, spoločnosťou GAMO. Návštevníkom a priaznivcom letectva sprostredkuje informácie o programe, lietadlách, ako aj o sprievodných aktivitách, priamo v smartfóne či na tablete. Využitím Bluethooth technológie mobilná aplikácia dokáže upozorniť na vybrané objekty a niekoľko statických ukážok lietadiel, v blízkosti ktorých sa nachádzate. Ponúka možnosť zobraziť si rozšírený popis o danom objekte, a to aj bez potreby pripojenia na internet. Súčasťou mobilnej aplikácie je aj navigačná mapa pre jednoduchšiu orientáciu v areáli Leteckej základne Sliač.

Okrem slovenských návštevníkov novú aplikáciu určite ocenia aj zahraniční hostia, pre ktorých je k dispozícii verzia v anglickom jazyku.

Aplikácia SIAF je zdarma k dispozícii pre mobilné telefóny so systémami Android a Apple iOS. Odporúčame stiahnuť alebo aktualizovať si ju ešte pred príchodom na letecké dni. Získate tak „osobného sprievodcu do vrecka“ počas MLD SIAF 2016.

„Naším cieľom je, aby sme návštevníkom podujatia a priaznivcom letectva sprístupnili informácie atraktívnou formou. Aplikácia bola vyvinutá v rámci konceptu GAMO Smart zóna, ktorý predstavuje naše vlastné ucelené riešenie, prevádzkované GAMO Cloud vybudovanom na najnovších technológiách a bezpečnostných prvkoch“, uviedol Ing. Roland Schwarz, riaditeľ úseku Vývoj softvérových riešení v GAMO.

Značky: