V Japonsku sa tento telefón predáva pod označením Sony Xperia Z4, u nás sa bude volať Xperia Z3+.

Hlavné vlastnosti:

  • Typicky elegantný a štýlový vodotesný dizajn, ktorý je úžasne tenký (6,9 mm) a ľahký (144 gramov)
  • Urobíte vynikajúce fotky a videá aj pri slabom osvetlení s hlavným fotoaparátom (20,7 MPx) aj prednou kamerou (5 MPx)
  • Užívajte si silný výkon s ultrarýchlym osemjadrovým 64-bitovým procesorom Qualcomm Snapdragon 810 a až dvojdňovou výdržou batérie, s ktorou budete pripojení rýchlejšie a dlhšie ako kedykoľvek predtým
  • Popredné Sony technológie v oblasti zobrazovania, High-Res audio s vysokým rozlíšením a herné technológie PlayStation 4 prinášajú pohlcujúce zážitky zo zábavy
  • Na trh príde v júni 2015

Spoločnosť Sony Mobile Communications uvádza prémiový prírastok svojho radu vlajkových smartfónov Xperia Z3 v podobe Xperia Z3+, tenkého, elegantného a štýlového prémiového smartfónu s vysokým výkonom.

Xperia_Z3_2_nowat

Xperia Z3+ vám pomôže urobiť zábery s prvotriednou fotografickou technológiou Sony, ktorou sú teraz vybavené oba fotoaparáty, predný aj zadný. Vďaka pôsobivej výdrži batérie a výkonu smartfónu môžete byť pripojení rýchlejšie a dlhšie, či už pracujete alebo sa hráte. A typický jedinečný vodotesný Sony dizajn sa postará o to, aby ste to dokázali bez ohľadu na počasie.

Nádherný dizajn

Xperia Z3+, tenšia (6,9mm), ľahšia (144 gramov) a šikovne vypracovaná, pokračuje v dizajnovom príbehu Sony s nenápadnými, avšak pôsobivými vylepšeniami. Je vodotesná a prachotesná (IP65/68), a teda ideálna na používanie vo všetkých situáciách. Ďalším dizajnovým zdokonalením Z3+ je USB vstup bez krytu, vďaka čomu je nabíjanie telefónu jednoduchšie a pohodlnejšie. Okrem toho bol odstránený magnetický nabíjací kolík, čo prispelo k celkove viac jednoliatemu a minimalistickému dizajnu. Lesklá povrchová úprava kovových rámov, tvrdené sklo a zaoblené hrany – to všetko robí z Xperia Z3+ smartfón, na ktorý sa dobre pozerá z každej strany, a ktorý sa príjemne drží v ruke.

Xperia_Z3_3_nowat

Z3+ bude dostupná v štyroch farebných prevedeniach – ku klasickej bielej a čiernej sa pridávajú nové prevedenia – medené a modrozelené.

Skvelé fotky 

Z3+ naďalej ponúka to najlepšie zo Sony technológií Cyber-shot a Handycam, čím zabezpečuje vysoký výkon fotoaparátu/kamery a vývoj v oblasti fotoaparátu prináša nielen v hlavnom fotoaparáte, ale rozširuje ho aj na predný. Teraz si môžete vychutnávať skvelé fotky, aj pri slabom svetle, tak s predným ako aj zadným fotoaparátom. Urobíte tie najlepšie zábery, od scenérií po selfie, a to pri akomkoľvek osvetlení.

Xperia_Z3_4_nowat

Hlavný fotoaparát disponuje 20.7 MP kamerou s obrazovým snímačom Exmor RS pre mobilné zariadenia, procesorom BIONZ pre mobilné zariadenia a tiež širokouhlou 25 mm šošovkou „G lens“. Urobte tie najlepšie zábery hneď na prvý krát, a zakaždým, so zdokonaleným režimom Superior Auto – automaticky optimalizuje nastavenia. Dokáže rozoznať až 52 rôznych scenérií. S režimom Gurmán (Gourmet) vyjdú dokonca aj fotky jedál veľmi dobre.

K svojim záberom môžete pridať trochu zábavy a kreativity s najnovšími Xperia fotografickými aplikáciami vrátane štýlového portrétu (Style portrait) a masky s rozšírenou realitou (AR mask). Zachyťte pôsobivé detaily aj pri slabom osvetlení vďaka citlivosti ISO 12800 a veľkému 1/ 2,3 obrazovému senzoru. Dobré zábery získate aj pri silnom podsvietení s HDR pre fotky a videá. Uchovajte a vychutnávajte si svoje cenné momenty vo vysokej kvalite vďaka nahrávaniu a prehrávaniu v kvalite 4K.

Xperia_Z3_5_nowat

Nový 5 MPx predný fotoaparát s obrazovým snímačom Exmor R pre mobilné zariadenia znamená, že teraz urobíte super selfie zábery. Širokouhlá 25 mm šošovka je výhodná na skupinové selfie zábery. Režim Superior Auto zanalyzuje prostredie foteného záberu a automaticky prispôsobí nastavenia. Full HD 1080p rozlíšenie je ideálne pre video chat a keď robíte selfie videá je tu SteadyShot s inteligentným aktívnym režimom, ktorý odhadne pohyby a videá sú tak plynulejšie.

Silný výkon a až dvojdňová výdrž batérie

Xperia Z3+ je vybavená ultrarýchlym osemjadrovým 64-bitovým procesorom Snapdragon 810, ktorý umožní surfovať na internete rýchlo . Či už pracujete na niekoľkých úlohách naraz cez Wi-Fi alebo cez 4G sieť, Xperia Z3+ poskytuje vysokú rýchlosť. Podpora LTE Cat6 a Wi-Fi MIMO umožňuje vyššiu rýchlosť pripojenia pre bohaté zážitky z pripojenia s rýchlosťou sťahovania teoreticky až 300 Mbps aj na cestách . Email aj s prílohami stiahnete za pár sekúnd a video streamovanie si môžete užívať bez omeškania alebo zasekávania.

Výkonné funkcie smartfónu si vyžadujú šikovnú správu spotreby. Xperia Z3+ je vybavená tak, že výdrž je dvojdňová. Použitá je nový technológia šetrenia energie. Teraz ju môžete používať celý deň pri 45-minútovom nabití s použitím certifikovanej nabíjačky  Qualcomm Quick Charge 2.0, ako napr. UCH10.

Xperia_Z3_5_+nowat

Neobmedzená zábava

Xperia Z3+ má ultrajasný 5.2” Full HD adaptívny displej, ktorý poskytuje lepšiu jasnosť a kontrast bez toho, aby strácal výdrž. Sony displej TRILUMINOS pre mobilné zariadenia s funkciami Live Colour LED a X-Reality pre mobilné zariadenia zabezpečí ostrejšie a živšie farby. Intuitívne vylepšenie kontrastu prináša najviac optimalizovaný zážitok zo sledovania, a to aj pri jasnom slnečnom svetle.

Xperia_Z3_6_nowat

Vďaka bohatým odborným skúsenostiam Sony v oblasti audio technológií si môžete vychutnávať zvuk s vysokými detailmi a jasnosťou. High-Res Audio zreprodukuje vysokofrekvenčný zvuk a prináša zážitok štúdiovej kvality zvuku. DSEE HX zvýši vernosť zvuku aktuálnych skladieb v MP3 alebo AAC a priblíži ich kvalite High-Res Audio. Pre bezdrôtové počúvanie hudby vo vysokej kvalite je tu nový Sony kodek LDAC, ktorý dáta prenáša trikrát efektívnejšie ako staršie kodek zariadenia cez Bluetooth.

Vo chvíľach, keď máte okolo sebe veľa hluku oceníte, že Xperia Z3+ podporuje digitálne odbúravanie hluku a dá sa spárovať so slúchadlami MDR-NC31EM, ktoré zredukujú okolitý hluk až o 98 %. Aj keď pripojíte akékoľvek slúchadlá, Z3+ rozlíši typ, ako aj štýl slúchadiel a audio nastavenia automaticky prispôsobí tak, aby vám priniesli super zvukový zážitok.

Hrajte sa ďalej svoje obľúbené hry na PlayStation 4 kdekoľvek sa doma nachádzate vďaka ovládaču PS4 Remote Play. Svoju Xperia Z3+ pripojte cez domáce Wi-Fi k svojej PS4 a s bezdrôtovým ovládačom DUALSHOCK  vám nikdy neujde ani chvíľa z akcie – a je jedno, v ktorej ste izbe.

Aby ste si aj naďalej mohli užívať to najlepšie, čo Sony ponúka, všetci užívatelia Z3+ môžu využívať prístup do Xperia Lounge Gold – vďaka čomu máte celý svet Sony zábavy na dosah. Získate prístup k exkluzívnym súťažiam a ponukám.

Dostupnosť  a špecifikácie

Xperia Z3+ bude uvedená na trh od júna 2015. Viac technických informácií nájdete na špecializovanej stránke.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.