Sony Xperia 1 II dostáva aktualizáciu: Prináša fotenie do formátu RAW

0

Bola to žiadaná funkcia.

Sony prezentuje svoju tohtoročnú vlajkovú loď, Xperiu 1 II, ako zariadenie pre profesionálnych fotografov a tvorcov videa. Výrobca sa pri jej návrhu zameral na čo najlepší zážitok z mobilnej fotografie, avšak fotenie do formátu RAW z nepochopiteľného dôvodu chýbalo.

Tento nedostatok opravuje júlová aktualizácia s označením 58.0.A.3.88. Tá prináša júlové zabezpečenie systému Android a takisto aj podporu pre RAW formát v aplikácii Photo Pro. Na dostupnosť aktualizácie upozornili používatelia diskusného fóra stránky XDA Developers, v redakcii sme zatiaľ aktualizáciu nedostali.

RAW formát neprináša pre priemerného používateľa výraznú pridanú hodnotu, avšak náročnejší používatelia, na ktorých je nová Xperia cielená, môžu vďaka nemu získať lepšie výsledky v rámci post-processingu. Fotenie do RAW je možné využiť pre všetky tri zadné fotoaparáty.

Zdroj: XDA Developers

Prečítajte si aj:

Sony Xperia 1 Mark II ako nástroj profesionála (VIDEO TOUCHIT)

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>