Novinky, ktoré Sony predstavilo na MWC, sú už na Slovensku.

Na prezentácii spoločnosti O2 zástupcovia spoločnosti Sony predstavili aj najnovšie produkty, ktoré sa objavili na výstave MWC v Barcelone. Hlavnú pozornosť budil smartfón strednej triedy Xperia M4 aqua za odhadovanú cenu 299 Eur. Po prvý krát je totiž v telefóne tejto triedy zakomponované krytie IP68, teda telefón je odolný prachu a vode. Veľmi zaujímavé je aj to, že port mikro USB 2.0 určený aj na napájanie nie je pod krytkou, a teda bežná manipulácia s telefónom je jednoduchšia. Navyše, tento telefón sa chváli dobou výdrže na 2 dni prevádzky. Telefón sme podrobne predstavili priamo z výstavy MWC.

Pozrite si galériu našich fotografií z tohto telefónu, ktorý sa objavil na Slovensku. Pripravujeme aj video predstavenie so zástupcom spoločnosti Sony.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pre nás bol zaujímavý aj úplne najnovší 10,1-palcový Sony Xperia Z4 Tablet, ktorý nás zaujal predovšetkým tým, že sa dá veľmi dobre pripojiť do mechanickej časti klávesnice a takto vzniká zaujímavá náhrada notebooku (ale s operačným systémom Android). Klávesnica je k tabletu pripojená pomocou rozhrania Bluetooth, má vlastnú batériu a dá sa využiť aj s inými zariadeniami. Aj tento tablet je odolný vode a prachu a má aj užšie rámčeky okolo displeja. Viac o tomto zaujímavom tablete nájdete v našom článku.

Pozrite si galériu fotografií z jeho predstavenia na Slovensku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.