Sony na MWC prinieslo nový štandard strednej triedy so smartfónom Xperia M4 Aqua. Doteraz bol stupeň krytia IP68 len výsadou vlajkových lodí, teraz je to v telefóne za 299 Eur. Telefón vám vydrží pri bežnom používaní na batériu na 2 dni. 

Hlavné vlastnosti Sony Xperia M4 Aqua sú:

  • Stačí zacieliť telefónom a stisnúť spúšť, na ostatné je tu výkonný 13MP fotoaparát, clona F2.0 a inteligentný režim Superior Auto
  • Typický Sony dizajn OmniBalance, vodotesný smartfón s microUSB vstupom na nabíjanie už bez krytu
  • Xperia M4 Aqua je dostupná v bielom, čiernom, koralovom a striebornom farebnom vyhotovení
  • Osemjadrový 64-bitový smartfón od Sony s procesorom Qualcomm Snapdragon 615 a integrovaným pripojením 4G LTE
  • Pracuje na platforme Android 5.0 Lollipop  a prináša až 2-dňovú výdrž batérie
  • Cenu je 299 EURdostupný bude od jari 2015

Prvé predstavenie tohto telefónu spolu s galériou živých fotografií sme priniesli v tomto článku.

Pozrite si teraz aj naše video na prvý dotyk s predstavením Sony Xperia M4 Aqua:

Super zábery bez námahy

Zadný fotoaparát má rozlíšenie 13 MP a obsahuje snímač Exmor RS pre mobilné zariadenia s veľkou clonou F2.0 a citlivosťou ISO 3200. Technológia kompaktného digitálneho fotoaparátu a inteligentný režim Superior Auto vám zjednodušuje interakcie keďže automaticky rozozná až 52 rôznych scenérií. Aj pri 5 MP selfie fotoaparáte na prednej strane je šošovka so širokým 88° uhlom záberu. S aplikáciou Portrait Retouch môžete pridávať aj vtipné záverečné úpravy. Je tu napríklad aj aplikácia Sound Photo, s ktorou môžete k svojim fotkám pridávať krátke nahrávky a tiež Movie Creator, ktorá vaše fotky a videá automaticky premení na tridsaťsekundové klipy. Vďaka čomu je zbieranie spomienok alebo ich zdieľanie na sociálnych sieťach rýchle a jednoduché.

Vyhotovenie, hardvér a softvér

Xperia M4 Aqua má decentný prémiový vzhľad – displej z tvrdeného skla a štíhle 136 gramové vodotesné telo (krytie IP65/8), s upraveným vstupom teraz už bez krytu pre microUSB nabíjanie. Farebné vyhotovenie je v klasickej bielej a čiernej farbe, ale tiež v koralovej a striebornej.

Softvérovým základom je Android 5.0 Lollipop s minimalistickým prístupom k používateľskému rozhraniu, interakciám a natívnym aplikáciám.  Xperia M4 Aqua bude obsahovať nové prevedenie aplikácie Xperia Lounge Silver, prinášajúcej aplikácie, softvérové aktualizácie, zábavu a tipy na používanie. V rámci toho si budete môcť prezrieť bonusové filmové klipy a epizódy televíznych programov prostredníctvom aplikácie Privilege Plus Movies.

Hardvérovým základom je osemjadrový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s integrovaným 4G LTE pripojením a 2-dňovou výdržou batérie. Režim šetrenia batérie STAMINA ďalej predlžuje spôsob využívania batérie a je tu aj režim Ultra STAMINA, s ktorým pri využívaní len základných funkcií telefónu batéria vydrží aj týždeň.

Viac informácií o tomto telefóne nájdete na tejto adrese.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.