Spaces je nová aplikácia od Googlu. Slúži na súkromné zdieľanie obsahu

0

Malý, súkromný Google+.

Zajtra odštartuje vývojárska konferencia Google I/O. Očakávame množstvo oznámení a pravdepodobne aj z toho dôvodu sa Google rozhodol predstaviť novú službu s názvom Spaces samostatne, deň pred konferenciou.

Aplikácia má v sebe zabudovaný internetový prehliadač, YouTube aj Google vyhľadávanie

Aplikácia má v sebe zabudovaný internetový prehliadač, YouTube aj Google vyhľadávanie

Táto aplikácia je určená pre malé skupiny používateľov, ktorí vďaka nej môžu navzájom a v uzavretej skupine zdieľať obrázky, texty alebo odkazy na webové stránky. Podobne ako v prípade sociálnych sietí, ani v službe Spaces nechýba možnosť komentovať jednotlivé príspevky a dizajn samotnej služby pripomína Google+.

Spaces teda v jednoduchosti definujeme ako malú, súkromnú sieť v štýle Google+. Používateľ si môže vytvoriť ľubovoľný počet skupín, do ktorých pozve ostatných používateľov. Každú skupinu je možné spravovať zvlášť. Používanie aplikácie je jednoduché, k dispozícii je webový klient s rozšírením pre Chrome a aplikácie pre Android a iOS. V prípade mobilných aplikácií je užitočné, že celá interakcia prebieha v aplikácii, takže sa netreba prepínať medzi aplikáciou Spaces a napr. internetovým prehliadačom.

Všetku interakciu a prezeranie obsahu zvládnete priamo v aplikácii

Všetku interakciu a prezeranie obsahu zvládnete priamo v aplikácii

Zdroj: Google

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár