Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ADATA Technology, popredný výrobca vysoko výkonných pamätí DRAM, čipov NAND Flash a mobilného príslušenstva uviedla na trh SSD disk XPG SX950 s puzdrom EX500 v hernom štýle.

Modul SX950 osadený čipmi 3D MLC NAND s kapacitou až 960 GB a riadený SMI kontrolérom využíva PCB ADATA a je kontrolovaný mimoriadne prísnym triedením čipov, čo zaisťuje, že výsledný SSD bude schopný dlhodobo plniť vysoko náročné požiadavky. Pokiaľ ide o výkon, rýchlosť čítania dosahuje 560 MB/s a rýchlosť zápisu 530 MB/s. Puzdro EX500 v štýle XPG je určené pre vášnivých hráčov, popýšiť sa môže povrchom s výraznou textúrou. Dodáva sa s dištančnou vložkou a držiakom pre jednoduchú inštaláciu do stolových počítačov a notebookov. Pre používateľov, ktorí by modul SX950 radi použili ako externé úložisko, je EX500 štýlovým a jednoducho použiteľným puzdrom, ktoré je možné pohotovo prepojiť so stolovými počítačmi, notebookmi a hernými konzolami prostredníctvom vysokorýchlostného rozhrania USB 3.1.

Hráči sa tešia z výhod čipov 3D NAND

Spoločnosť ADATA dokončuje prechod k vrstvenej pamäti a čipom 3D NAND. To umožňuje vyrábať SSD disky s väčšími kapacitami bez rastu cien pre koncových používateľov. Modul SX950 používa 3D MLC (multi-level cell) NAND Flash a SMI kontrolér. Používatelia môžu voliť z kapacít 240GB, 480GB a 960GB. Čipy 3D NAND majú nielen vyššiu hustotu (vyšší kapacitu) než čipy 2D NAND, ale sú tiež zhruba o 10 % rýchlejšie, a preto modul SX950 prekonáva svojho predchodcu SX930 ako rýchlosťou čítania 560 MB/s, tak i rýchlosťou zápisu 530 MB.

Optimalizovaný pre herné aplikácie

SMI kontrolér a firmware navrhnuté spoločnosťou ADATA boli dôkladne testované s väčšinou dostupných náročných titulov pre PC a konzoly. Modul SX950 obsahuje vyrovnávacie pamäte SLC a DRAM pre udržanie rýchlosti a zvládnutie časovo vysoko náročných procesov, ako je streaming obsahu hier či textúr. Aby predĺžila životnosť SSD diskov, spoločnosť ADATA zaraďuje do firmwaru algoritmy pre tvarovanie dát a vyrovnávanie úrovne opotrebenia. Pre jednoduchú integráciu do diskových polí je podporovaný engine RAID.

Kompletná sada pre jednoduchú inštaláciu

Na rozdiel od holého SSD disku, modul SX950 spĺňa štandardy XPG tým, že sa dodáva so všetkým potrebným príslušenstvom. V krabici nájdu používatelia 2,5mm dištančnú vložku/podložku, vďaka ktorej je možné modul SX950 jednoducho zasunúť do 7mm a 9,5mm pozícií ultrabookov a notebookov. Používatelia stolových počítačov môžu zvoliť použitie 3,5″ držiakov a inštalačnej sady. Modul SX950 ponúka rýchlu inštaláciu do herných stolových počítačov a notebookov. Pre dlhší pokoj je poskytnutá až 6-ročná záruka.

EX500: diskové puzdro pre hráčov počítačových hier

Puzdro EX500 s akýmkoľvek 2,5“ SSD alebo pevným diskom ponúka výrazný štýl a je určené pre vášnivých hráčov usilujúcich sa o rozšírenie úložného priestoru. Inštalácia bez nástrojov, bezpečné zamykanie, nárazuvzdorná konštrukcia, ako aj vysoká rýchlosť prenosu dát vďaka rozhraniu USB 3.1, sú vlastnosti ideálne pre hráčov ako v domácom prostredí, tak i na cestách. Puzdro EX500 je „plug and game“ kompatibilné s konzolami PS4, Xbox One, ako aj s PC.

Značky: