Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Spoločnosť CreditCall sa v súťaži Czech Contact Center Award umiestnila na 1. mieste v kategórií Klienti.
  • Vyhrala s projektom Linky Pomoci vojnovým utečencom, ktorá funguje od februára 2022.
  • Od vypuknutia vojny Linka úspešne vybavila viac než 100 000 hovorov.
  • Združenie ADMEZ organizuje súťaž od roku 2014 súťaž s cieľom predstaviť prácu v call centrách a porovnať kvalitu ich projektov.

Linka Pomoci od vypuknutia konfliktu bola najskôr súčasťou dobrovoľníckej iniciatívy #KtoPomôžeUkrajine. Dobrovoľníci pomáhali utečencom s ubytovaním, dopravou a materiálnym zabezpečením. Od júna 2022 boli pre UNICEF a Úrad vysokého komisára OSN tieto aktivity doplnené aj o finančný program pre utečencov.

„Rozhodnutie pomôcť padla okamžite. Aj dnes veľmi citlivo vnímame ťažkú situáciu vojnových utečencov a toto bola možnosť ako môžeme prispieť. Dali sme k dispozícii naše priestory, zastrešovali sme dobrovoľníkov a poskytli sme vlastne celé naše know how, technické vybavenie, nastavené systémy k volaniu, naše IT oddelenie.“ hovorí Juraj Balogh, generálny riaditeľ CreditCall

V prvých fázach projektu linku obsluhovalo 60 dobrovoľníkov, dnes je to 8 operátorov. Operátori vybavovali formuláre, ktoré ostali z linky Kto pomôže Ukrajine. Skontrolovali všetky čísla, preverili, či sú ľudia v poriadku, a poskytli ďalšiu pomoc.

Následne sa pretransformovala na základe podpísania spolupráce s OZ Mareena a jej úlohou bolo pripravovať a spracovávať podklady pre UNICEF a Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov.

Dnes má linka dve hlavné úlohy, ktorými je finančná pomoc a ochrana ľudí. Volajúci sa registrujú na poskytnutie finančných príspevkov a utečenci tiež volajú kvôli diskriminácií, šikane ukrajinských detí či poskytnutiu právnej pomoci.

„V telefonátoch sa často riešia veľmi citlivé a chúlostivé témy a prípady, môžeme našich ukrajinských operátorov len obdivovať, ako tieto náročné situácie zvládajú. Volať vydržia naozaj len tí najsilnejší, reagujú pokojne a s chladnou hlavou, aby sme vedeli kvalitne pomôcť. Je potrebné vedieť sa aj odosobniť, nenakladať si ťažkosti utečencov na vlastné plecia. Ale zase naopak musíme byť citliví a empatickí,“ uzatvára Juraj Balogh.

Ocenenie v súťaži Czech Contact Center Award je len potvrdením toho, aký je tento projekt dôležitý pre spoločnosť a pre ľudí utekajúcimi pred vojnou. Cieľom súťaže je nielen dozvedieť sa viac o samotných call centrách a ich práci, ale aj porovnať zaujímavosť, realizáciu a kvalitu prihlásených projektov. Prihlasujú sa projekty z oblastí aktívnej a pasívnej komunikácie, technologické oblasti či spôsoby vzdelávania a tréningy operátorov využívané v call centrách, rovnako aj nové technológie ako sú rôzne čety, voiceboty aj sociálne siete.

Značky: