Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Epson uviedla na trh dve nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne – WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF.

Vďaka kompaktnej veľkosti a veľkokapacitnému atramentu sú tieto nové tlačiarne ideálne pre firmy, ktoré hľadajú efektívne riešenia pre malé pracovné skupiny. Sú vhodné aj pre organizácie, ktoré chcú znížiť výdavky, zvýšiť produktivitu a skrátiť prestoje. A čo je najdôležitejšie, organizácie budú mať vďaka týmto tlačiarňam nízke celkové náklady na vlastníctvo, takže sa budú môcť zamerať na svoje environmentálne ciele.

Na rozdiel od laserových tlačiarní, ktoré vyžadujú teplo, aby sa toner spojil s papierom, atramentové tlačiarne Epson Heat-Free pracujú za studena. Práve vďaka tomu je možné dlhodobo ušetriť významné množstvo energie a nákladov. Okrem toho majú atramentové tlačiarne v porovnaní s laserovými tlačiarňami menej pohyblivých častí a vyžadujú menej spotrebného materiálu, ako sú fixačné jednotky, jednotky valca, vývojové jednotky, valce a prenosové pásy, čo teda znamená, že produkujú menej odpadu.

Tieto nové tlačiarne sa uvádzajú na trh v čase zverejnenia novej správy spoločnosti Epson, Firemná tlač v roku 2023: prednosť dostáva udržateľnosť a produktivita. Správa sa zaoberá problémami, ktorým pri tlači čelia manažéri IT, a spôsobmi, ako ich títo manažéri riešia vďaka atramentovým tlačiarňam. Obsahuje aj postrehy a komentáre 20 organizácií z Európy, Blízkeho východu a Afriky.

Hoci tlak na zníženie nákladov zostáva ústrednou otázkou, organizácie upozorňujú na väčší problém – na potrebu znížiť vplyv na životné prostredie. Jeden prispievateľ poukazuje na to, že jeho zákazníci teraz berú problémy týkajúce sa životného prostredia do úvahy viac ako kedykoľvek predtým. Uvádza, že vplyv na životné prostredie hrá pri nákupných rozhodnutiach veľkú rolu a momentálne sa často stáva dôležitejším faktorom ako cena.

Správa tiež prezentuje reálne úspory, ktoré vznikli vďaka atramentovým tlačiarniam – jeden prispievateľ opisuje, ako zákazníkom ušetril 2,5 milióna kWh energie, čo zodpovedá 617 000 kg emisií CO2 v porovnaní s laserovými modelmi.

Marcel Divín, Branch Office Manager pre Epson CZ&SK, hovorí: „Úspora zdrojov, znižovanie emisií a zvyšovanie produktivity patria ku kľúčovým záležitostiam, ktorým sa v našej správe venujeme. Nové zariadenia WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF pomáhajú pri riešení všetkých troch cieľov. Poskytujú vysokú produktivitu, výhodný pomer zásahov k nákladom a pomáhajú znižovať dlhodobú spotrebu energie, náklady a emisie. A nič z toho nejde na úkor kvality.“

Uvedenie týchto tlačiarní na trh a nová správa spoločnosti ďalej poukazujú na výhody, ktoré obyčajný prechod na atramentové tlačiarne môže priniesť. Podľa údajov spoločnosti IDC sa očakáva, že trh firemných atramentových tlačiarní porastie o +7,2 % ročne, pričom dopyt po laserovej tlači medziročne klesne o –1,1 %[1].

Ďalšie informácie o zariadeniach WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF:

  • Krátky čas vytlačenia prvej strany: 4,8 sekundy
  • Rýchlosť tlače až do: 25 obr./min
  • Výťažnosť atramentu až do: 40 000 strán
  • Kapacita papiera až do: 1 830 hárkov (250 + 80 + 3×500 prídavných kazetových zásobníkov)
  • Zariadenia sú podporované veľkým množstvom riešení softvérovej integrácie. Ich integrácia do existujúcej infraštruktúry IT je jednoduchá.
  • Kompatibilné s riešeniami Správy tlače a Servisom na diaľku Epson a aj s partnerskými platformami.

[1] IDC, štúdia Worldwide Hardcopy Peripherals Tracker, 4. štvrťrok 2022

Správu si stiahnite tu: https://neon.epson-europe.com/files/assets/source/a/t/s/n/a15942-research-lores-en-int-epson_business_printing_report_rnm.pdf&assetid=642852

Značky: