Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET oslávila 17. septembra svoje 30. narodeniny. Za ten čas sa z malej slovenskej softvérovej firmy stal jeden zo svetových lídrov v oblasti kybernetickej bezpečnosti s 2000 zamestnancami pracujúcimi v 15 krajinách. ESET chráni takmer 120 miliónov priamych zákazníkov po celom svete a prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou Google viac ako miliardu ľudí na Zemi. Pri tomto významnom míľniku sa spoločnosť rozhodla spustiť akciu týkajúcu sa produktov pre domácnosti. Pri kúpe dvojročnej licencie získajú zákazníci tretí rok ochrany úplne zadarmo.

Pri príležitosti 30. výročia založenia spoločnosti spúšťa ESET akciu na domáce produkty, v rámci ktorej ponúka licencie za zvýhodnené ceny. Pri nákupe dvojročnej licencie získajú zákazníci jeden rok ochrany navyše zadarmo. Za cenu dvojročnej licencie tak získajú ochranu na tri roky. Akcia sa vzťahuje na tieto produkty:

Akcia platí pre existujúcich aj nových zákazníkov v súlade s podmienkami kampane. Podrobnejšie informácie o podmienkach predajnej akcii nájdete na tejto stránke.

35 rokov technológie, 30 rokov podnikateľského úspechu

Počiatky spoločnosti siahajú do roku 1987, kedy Miroslav Trnka a Peter Paško objavili počítačový vírus, ktorý nazvali Vienna. Inšpiroval ich natoľko, že sa ako jedni z prvých na svete rozhodli napísať univerzálne softvérové riešenie na odstraňovanie počítačových hrozieb. Svoj program pomenovali NOD – ide o skratku, ktorá znamená „Nemocnica na okraji disku“. Tento názov je odvodený od populárneho československého seriálu Nemocnica na okraji mesta. Spočiatku svoj program distribuovali známym a počítačovým nadšencom. O päť rokov neskôr sa rozhodli Miroslav Trnka, Peter Paško a Rudolf Hrubý založiť spoločnosť, ktorú pomenovali ESET podľa egyptskej bohyne liečiteľky.

„Za 30 rokov sa veľa vecí zmenilo. Firma a aj počet našich zákazníkov dramaticky narástli, ale podstata zostala rovnaká. Stále staviame hradbu, ktorá používateľov chráni pred zločincami v digitálnom priestore,“ povedal Miroslav Trnka, zakladateľ a spolumajiteľ spoločnosti ESET.

Dňa 17. septembra 1992 bola spoločnosť ESET, spol. s r.o. zapísaná do obchodného registra. V roku 2005 sa spolumajiteľmi spoločnosti stávajú aj Richard Marko a Maroš Grund, ktorý boli spoluautormi novej generácie detekčného jadra produktov ESET. V roku 2008 sa spolumajiteľom spoločnosti stáva aj Anton Zajac, ktorý viedol severoamerickú pobočku spoločnosti v San Diegu. V súčasnosti patrí ESET medzi globálnych lídrov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, jeho produkty sa predávajú vo viac ako 200 krajinách a teritóriách sveta a celosvetovo zamestnáva približne 2000 ľudí. Spoločnosť chráni takmer 120 miliónov priamych zákazníkov a prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou Google viac ako miliardu ľudí na svete. Má 24 pobočiek v 15 krajinách sveta, pričom v 13 pobočkách má aj výskumno-vývojové centrá. Tržby spoločnosti v minulom roku dosiahli 564 miliónov eur a zisk prekročil rekordných 80 miliónov eur.

Zdroj: ESET

„Keď sme v roku 1992 založili ESET, mali sme už jasno v tom, že náš produkt je úspešný a je záujem ho predávať inými stranami. To bol prvý rok, keď sme s Mirom Trnkom obaja zarobili milión korún a všetko sme vložili do firmy, do vybavenia a založili sme ESET, aby sme boli partnerom aj pre väčšie podniky,“ dopĺňa Peter Paško, zakladateľ a spolumajiteľ spoločnosti ESET.

Podnikanie založené na hodnotách

ESET patrí k najoceňovanejším slovenským firmám. Prestížne ocenenia získal nie len za svoje produkty, ale aj za podnikateľský úspech presahujúci Slovensko či Európu a taktiež za zodpovedné podnikanie. Práve spoločenská zodpovednosť je jednou z oblastí, ktorej sa spoločnosť venuje roky. V roku 2011 založila spoločnosť firemnú nadáciu, Nadácia ESET, cez ktorú podporuje projekty zamerané na vzdelávanie, vedu a výskum či na budovanie lepšej spoločnosti. Nadácia od svojho vzniku podporila viac ako 600 projektov v celkovej hodnote viac ako 3,4 milióna eur.

ESET dlhodobo podporuje vzdelávanie v oblasti digitálnej bezpečnosti, školí učiteľov, ambasádorov i žiakov. Pred tromi rokmi spustil vzdelávaciu platformu Bezpečnenanete.sk, kde buduje plnohodnotný obsah pre bežného používateľa, deti, rodičov i učiteľov. Ide o súčasť globálnej iniciatívy spoločnosti ESET Safer Kids Online. V rámci platformy napríklad ESET vytvoril príručku pre učiteľov spolu s praktickými cvičeniami, ktoré majú prispieť k skvalitneniu výučby. Tieto príručky spoločnosť bezplatne distribuovala do všetkých základných škôl a osemročných gymnázií na Slovensku.

V spolupráci s Univerzitou Komenského a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave založila spoločnosť Výskumné centrum ESET, ktoré prepája komerčnú a akademickú sféru. Na univerzitách tiež zamestnanci spoločnosti prednášajú predmet reverzné inžinierstvo špecializujúce sa na kybernetickú bezpečnosť. ESET je tiež zakladajúcim členom Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií. V roku 2019 začala spoločnosť udeľovať ocenenie pre excelentných vedcov, ESET Science Award, nad ktorým prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová. Víťazov tohto ocenenia vyberá prestížna medzinárodná komisia na čele s laureátom Nobelovej ceny, ktorými boli v minulosti Erwin Neher a Kip Thorne.

„Veľa sa toho za tie tri desaťročia zmenilo, ale naše hodnoty zostali rovnaké. Sme hrdou slovenskou značkou a veľmi nás teší, že ESET je na Slovensku i vo svete synonymom čestnosti, zodpovednosti a odvahy. Zodpovedné podnikanie je súčasťou našej DNA. ESET sa často dáva za príklad úspešného príbehu slovenskej firmy, ktorá sa presadila v zahraničí a my si uvedomujeme zodpovednosť, ktorá sa s tým spája špeciálne doma na Slovensku,“ uzatvára generálny riaditeľ spoločnosti ESET, Richard Marko.

Značky: