Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Flix, svetový líder v oblasti cestovných technológií pre cenovo dostupnú a udržateľnú dopravu, oznamuje svoj vstup na indický trh. Flix zavádza na indický trh svoj inovatívny obchodný prístup a ponúka bezpečnú, spoľahlivú a pohodlnú autobusovú dopravu. Prvé autobusy vyrazia už 6. februára a spoja 46 miest s mestom Dillí ako hlavným prepravným uzlom.

India je s odhadovanou veľkosťou trhu 30 miliárd eur* druhým najväčším trhom autobusovej dopravy na svete* a ponúka spoločnosti Flix obrovský potenciál. Počet online rezervácií autobusových zájazdov tu výrazne rastie*, takže pre spoločnosť Flix nastal ten správny čas pre vstup s vlastnou technologickou platformou. Zameria sa nielen na štandardizáciu a bezpečnosť, ale aj na využitie moderných technológií, aby ďalej posunula trh, kde autobusy tvoria základ dopravy pre milióny cestujúcich.

„Vstupom FlixBusu do Indie otvárame druhý najväčší autobusový trh sveta a rozširujeme našu sieť do Ázie, a to iba štyri mesiace po tom, čo sme úspešne expandovali do Čile,” hovorí André Schwämmlein, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Flix. „Pre Flix ide o obrovský krok. Pokračujeme v našom ziskovom raste a rozširujeme naše portfólio o 43. krajinu. Prinášame náš osvedčený obchodný model opierajúci sa o partnerstvo s miestnymi podnikateľmi v doprave. Som presvedčený, že Flix poskytne Indom nový štandard cestovania. Technologickú špičku, ktorá bude používateľsky príjemná, spoľahlivá a predovšetkým absolútne bezpečná. Rovnako ako na každom novom trhu, aj v Indii usilujeme o vedúce postavenie.“

Už od 6. februára bude spoločnosť Flix spájať 46 indických miest vrátane Ayodhyi, Lucknow, Dehradunu, Manali a Jodhpuru, a to na 59 zastávkach a viac než 200 denných spojoch. V ďalšej fáze expanzie Flix rozšíri svoju ponuku v okolí Dillí a spustí prvé spoje aj na juhu krajiny. K dnešnému dňu spoločnosť FlixBus nadviazala partnerstvo s piatimi miestnymi autobusovými spoločnosťami so sídlom v Dillí.
Spoločnosť Flix reaguje na situáciu na miestnom trhu a špecifický dopyt indických zákazníkov množstvom špecializovaných služieb. Cieľom je ponúknuť všetkým cestujúcim bezpečný a pohodlný zážitok z cestovania autobusmi FlixBus. Takú službu poskytuje spoločnosť Flix už na 42 ďalších trhoch po celom svete. V Indii kladie spoločnosť mimoriadny dôraz na bezpečnosť cestnej premávky a spolupracuje s nepretržitým dispečingom. Všetky autobusy vo flotile sú mladšie ako tri roky a sú vybavené množstvom bezpečnostných prvkov, autobusy riadi profesionálne vyškolený personál.

*Zdroj: Intercity travel mobility market in India, PGA Labs, June 2022

Značky: