Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové počítače, monitory a príslušenstvo radu OMEN a Pavilion zaistia, že hráči aj pri pobyte doma zostanú v spojení, zbavia sa stresu a nebudú sa nudiť.

Hlavné novinky

OMEN 15 prináša doposiaľ najkompaktnejšie rozmery a je prvým herným notebookom1 vybaveným termoelektrickým infračerveným senzorom, vďaka ktorému je možné pri odvádzaní tepla ísť až do krajnosti a lepšie riadiť ventilátor.Herné myši OMEN Vector a OMEN Vector Essential sú vybavené špičkovými senzormi vyvinutými v spolupráci so spoločnosťou PixArt a vyznačujú sa ergonomickým odľahčeným dizajnom, ktorý umožňuje presnejšie ovládanie pri hre.Novým prírastkom do herného portfólia HP Pavilion je 16palcový notebook a OMEN Command Center2,  ktoré ponúkajú herné zážitky s plným výkonom pre všetkých.

Spoločnosť HP Inc. predstavuje nové produkty a príslušenstvo radu OMEN, aktualizovanú verziu aplikácie OMEN Command Center a tiež prvý 16palcový herný notebook Pavilion. Všetky tieto novinky boli vyvinuté s cieľom umožniť dnešným hráčom hrať čo najlepšie a posunúť hranice toho, čo ich zariadenia zvládnu.

NAVRHNUTÉ PRE POHLCUJÚCI ZÁŽITOK. SKONŠTRUOVANÉ PRE VÝKON

Aby si dnešní hráči mohli svoje obľúbené hry skutočne vychutnať, potrebujú k tomu tie správne technológie. Patria medzi ne inovatívne technológie pre odvod tepla, nekompromisný výkon prinášajúci víťazstvo v hre, ďalej ohromujúce grafické podanie, ktoré vdýchne hrám život a vylepší celkový zážitok. Chýbať nesmie ani skvelé príslušenstvo, ktoré zážitok z hry dovedie k dokonalosti. Najnovšie produkty v rade OMEN ponúkajú jednotný ekosystém tvorený hardvérom a softvérom, vďaka ktorému dnešní hráči získajú pocit, že sú v spojení s ostatnými a nebudú sa nudiť.

Najnovší notebook OMEN 15 sa môže pochváliť novo navrhnutým telom, ktoré je s každou novšou generáciou kompaktnejšie, ponúka minimalistickú estetiku a celkový dojem dotvára nové diamantové logo OMEN na modro-zelenom farebnom prechode. Notebook je dodávaný vo farebnom prevedení Mica Silver alebo Shadow Black s voliteľným plne nastaviteľným individuálnym RGB podsvietením jednotlivých kláves. Ďalšie vlastnosti zahŕňajú:

 • Výkon, ktorý prináša víťazstvo v hre: Presvedčte sa na vlastné oči o skvelom grafickom výkone, ktorý v maximálnej konfigurácii podáva grafická karta NVIDIA® GeForce® RTX™ 2070 Super s dizajnom MAX-Q. Doprajte si pri hre maximálny výkon kalibru zodpovedajúceho stolnému počítaču, o ktorý sa postarajú procesory Intel® Core™ i7 H až desiatej generácie, alebo sa rozhodnite pre procesory AMD, ktoré sú v notebookoch radu OMEN k dispozícii vôbec prvýkrát (na výber sú aj procesory AMD Ryzen™ 7 série H). O bezproblémový multitasking sa potom s prehľadom postará DDR4 SDRAM RAM o veľkosti až 32 GB. Notebook je dodávaný v celom rade variantov, pokiaľ ide o úložný priestor, vrátane verzií s až 1 TB PCIe SSD alebo s duálnym PCIe SSD podporujúcim RAID 0, pri ktorého použití hru spustíte doslova bleskovou rýchlosťou.
 • Ohromujúce vizuálne efekty: Obrazovka s uhlopriečkou 15,6 palcov, pripevnená na novo navrhnutom plochom pánte umožňujúcom otvorenie displeja až do uhla 180 stupňov, ponúkne lepšiu stabilitu, aj keď sa necháte hrou uniesť a obrazovka bude doslova explodovať akciou. K dispozícii sú verzie vrátane OLED s rozlíšením UHD 120 Hz alebo FHD 300 Hz a vybrané konfigurácie podporujú technológiu NVIDIA G-SYNC™. Vďaka rozhraniu Thunderbolt 3 si môžete pri vybraných konfiguráciách vychutnať aj obraz prenášaný v rozlíšení HD a 4K.
 • Tepelné inovácie: Spoločnosť HP prichádza ako prvá v obore s herným notebookom vybaveným termoelektrickým infračerveným senzorom, ktorý umožňuje optimalizovať odvod tepla, lepšie kontrolovať otáčky ventilátora a jeho hlasitosť a maximalizovať výpočtový výkon vďaka funkcii Dynamic Power, ktorá je k dispozícii v programe OMEN Command Center. O skvelú tepelnú pohodu vášho stroja sa stará technológia OMEN Tempest Cooling so zväčšenými vetracími otvormi a až 12V ventilátorom, ktorý odvetrávaním do troch strán umožňuje päťcestné prúdenie vzduchu, čím umožňuje procesoru notebooku dosiahnuť výkon blížiaci sa stolnému počítaču.
 • Aktualizácia aplikácie OMEN Command Center: Pri sledovaní obsahu a surfovaní na internete použite funkciu pre prepnutie grafického výkonu Graphics Switcher, ktorá je dostupná v aplikácii OMEN Command Center a umožňuje hybridné predĺženie výdrže batérie až na 12,5 hodiny – skvelá funkcia pre sledovanie filmov alebo prácu. Funkcia Performance Control pre riadenie výkonu, dostupná v OMEN Command Center, umožňuje ľahšie riadiť odvod tepla a rýchlosť ventilátora a ponúka aj režim pre zvýšenie výkonu CPU a GPU až o 17 %.
 • Možnosti rozšírenia: Tým, ktorí sa radi „vŕtajú“ v počítači, aby si svoj herný stroj upravili k obrazu svojmu, uľahčia prácu krížové skrutky na spodnej strane notebooku a spoločný panel pre prístup k pamäťovým modulom aj pevným diskom, ktorý uľahčuje a urýchľuje úpravy hardvéru.

 

S herným notebookom OMEN 15, ktorý je vybavený o 8 % kratším a o 11 % tenším telom, môžete hrať hry prakticky kdekoľvek a zároveň tento prístroj ponúka väčší výkon ako kedykoľvek predtým.

Herné myši OMEN Vector aj OMEN Vector Essential sú vybavené senzormi vyvinutými v spolupráci so spoločnosťou PixArt, ktoré sú navrhnuté pre maximálne pohodlie pri dlhom hraní, vyznačujú sa odľahčeným ergonomickým dizajnom, textúrovanými gumovými úchytmi a podporujú integráciu s aplikáciou OMEN Command Center, ktorá umožňuje uložiť preferované nastavenie RGB podsvietenia s až 16,8 mil. farieb, nastavenie šiestich programovateľných tlačidiel aj DPI.

 • Herná myš OMEN Vector: Táto myš je vybavená senzorom OMEN Radar 3 triedy eSports a podporuje rozlíšenie až 16 000 dpi s 99 % presnosťou, rýchlosť sledovania 400 IPS, zrýchlenie a autokalibráciu. Táto myš, osadená spínačmi Omron so životnosťou 50 miliónov kliknutí a vybavená spleteným káblom odolným proti prekrúteniu, je navrhnutá na to, aby vás doviedla k víťazstvu.
 • Herná myš OMEN Vector Essential: Táto myš je vybavená senzorom OMEN Radar 1 a podporuje rozlíšenie až 7 200 dpi. Vďaka hmotnosti len 88 gramov poskytuje rýchlosť a ovládateľnosť, aké oceníte pri celodennom hraní a jej spínače vydržia 20 miliónov kliknutí.

Myš OMEN Vector vám umožňuje pohrať sa s vyladením optimálnej hmotnosti a ovládateľnosti, lebo je na spodnej strane vybavená špeciálnou priehradkou pre umiestnenie závaží s hmotnosťou až 25 g.

Slúchadlá OMEN Dyad sú vôbec prvé slúchadlá do uší v produktovom rade OMEN. Tieto slúchadlá sú vybavené technológiou dvoch meničov poskytujúcej mocný a vyvážený zvuk, ktorý ponúkne basy aj výšky, ktoré vás skvele vtiahnu do hry. Prioritou je pohodlie a možnosť prispôsobenia slúchadiel potrebám používateľa. Preto sa dodávajú s háčikmi v troch a sa špuntami v štyroch rôznych veľkostiach. Jedným zo štupľov do slúchadiel je špičkový Comply, navrhnutý tak, aby dobre držal v uchu, prispieval k pohodlnému noseniu a zaisťoval optimálnu zvukovú tesnosť.

Slúchadlá do uší OMEN Dyad sú vďaka 3,5 mm jacku pre pripojenie k portu AUX pripravené na hranie na osobných počítačoch a na celom rade obľúbených konzol, ktoré sú na trhu k dispozícii.

VEĽKÁ OBRAZOVKA. MOBILNÉ ROZMERY

Vzhľadom k tomu, že počet hráčov neustále rastie rekordným tempom (celosvetovo sa hraniu venuje viac ako 1 miliarda ľudí17 a viac ako polovica z nich predstavuje bežného hráča), je herné portfólio HP Pavilion navrhnuté tak, aby umožňovalo prácu rovnako ako zábavu, vrátane hrania hier, upravovanie videa alebo tvorbu obsahu.

Nový notebook HP Pavilion Gaming 16 je vôbec prvý 16palcový herný počítač spoločnosti HP. Môže byť vybavený procesorom Intel® Core i7 až 10. generácie a grafickou kartou až radu NVIDIA® GeForce® RTX 2060 s dizajnom Max-Q v elegantnom čiernom hranatom tele. IPS displej s minimálnymi okrajmi a jasom 300 nitov ponúka rýchlu obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz pri rozlíšení 1080p, vďaka čomu zobrazovaný obsah doslova vystupuje z obrazovky. Toto vysoko prenosné zariadenie navrhnuté pre spoľahlivé hranie i tvorbu obsahu je prvým notebookom radu Pavilion Gaming, ktorý obsahuje softvér OMEN Command Center a je vybavený technológiou Wi-Fi 6, ktorá zaisťuje spoľahlivé pripojenie, či už hráte pri stole alebo na pohovke.

Pavilion Gaming 16 s takmer 15palcovou uhlopriečkou obrazovky je veľmi praktický prenosný počítač.

ZAKRIVENÝ MONITOR. HUTNÝ ZVUK

Rad displejov a príslušenstva HP Gaming ponúka ambiciózny dizajn, ktorý dopĺňa vybavenie domácnosti, vrátane zakriveného displeja pre dokonalý herný zážitok.

 • Herný monitor HP X24c je vybavený fantastickým zakrivením 1500R – doteraz najväčším od HP, vďaka ktorému budete mať rohy displeja neskutočne blízko. Ponúka displej s certifikáciou AMD FreeSync™ Premium v rozlíšení FullHD s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a odozvou 4 ms. Vďaka integrácii s aplikáciou OMEN Command Center môžete využívať čítač FPS, prispôsobiť si zobrazenie zámerného kríža, nastaviť dobu odozvy a vybrať si režim zobrazenia.
 • S novou bezdrôtovou hernou náhlavnou súpravou HP X1000 si užijete až 20 hodín slobody bez drôtov. Silné náušníky a závesný most poskytujú prvotriedne pohodlie pre vychutnanie si virtuálneho priestorového zvuku 7.1 z veľkých 50 mm reproduktorov. Ľahko prístupné tlačidlá na slúchadlách a nastavenia ekvalizéra pomocou aplikácie OMEN Command Center vám umožnia mať zvuk neustále pod kontrolou.

 • Pre vynikajúci zvukový zážitok pri používaní stolného počítača sú ideálne reproduktory HP Gaming X1000. Ide o systém 2.1 s nepretržitým výkonom 30 W (RMS) a subwooferom, ktorý poskytuje výbušné basy. Možnosti podsvietenia RGB a nastaviteľný ekvalizér – s ovládaním cez software OMEN Command Center – vám zaistia herný priestor so zodpovedajúcou vizuálnou a zvukovou kulisou, zatiaľ čo pripojenie cez 3,5 mm jack do portu AUX alebo USB-A vám poskytuje obrovskú flexibilitu pri pripájaní reproduktorov k stolnému počítaču, smartfónu alebo tabletu.

Dostupnosť:

 • OMEN 15 (Intel) bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 1559 eur.
 • OMEN 15 (AMD) bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 1089 eur.
 • Slúchadlá OMEN Dyad budú na Slovensku v predaji od júna za ceny od 29,99 eura.
 • Myš OMEN Vector bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 36,99 eura.
 • Myš OMEN Vector Essential bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 22,99 eura.
 • Pavilion Gaming 16 bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 759 Eur.
 • Herný monitor HP X24c bude na Slovensku v predaji od júla za ceny od 184,90 eura.
 • Bezdrôtová náhlavná súprava HP X1000 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 69,99 eura.
 • Herné reproduktory HP X1000 budú na Slovensku v predaji od júna za ceny od 62,99 eura.

Značky: