Podnikom a vzdialeným pracovníkom poskytuje zabezpečenie koncových zariadení, ktoré chránia dáta zákazníkov.

Hlavné novinky:

  • HP Pro Security Edition je najpokročilejšie riešenie na svete pre zabezpečenie koncových zariadení určené pre osobné počítače s operačným systémom Windows 10 využívajúce izoláciu aplikácií a algoritmy hlbokého učenia.[i]
  • HP Proactive Security je najpokročilejšia služba na svete pre zabezpečenie koncových zariadení.[ii]
  • HP Sure Click Enterprise je svetovo najpokročilejšie riešenie pre zabezpečenie koncových zariadení izoláciou aplikácií a hrozieb.[iii]
  • Vzhľadom na výnimočné okolnosti, ktorým sú podniky v súčasnosti vystavené, bude produkt HP Sure Click Pro ponúkaný zadarmo na stiahnutie do zariadení spoločnosti HP a iných výrobcov.

Spoločnosť HP Inc. predstavila vyspelé bezpečnostné riešenia, ktoré poskytujú podnikom a ich zamestnancom pracujúcim z domova kompletnú ochranu pred hrozbami a potvrdila tak svoje vedúce postavenie v oblasti zabezpečenia osobných počítačov. Medzi novo ponúkané produkty patria HP Pro Security Edition,[iv] HP Proactive Security[v] a HP Sure Click Enterprise.

HP EliteBook Folio G1

Bezpečnostné hrozby sa objavujú každý deň a narúšajú chod podnikania. Vzhľadom k nedávnemu nárastu počtu zamestnancov pracujúcich na diaľku je nanajvýš dôležité uvedomiť si zvýšené riziká práce z domu. Bolo zistené, že viac ako 80 % routerov používaných pre prácu z domova je vystavených možnému kybernetickému útoku.[vi] Významné riziko predstavujú pre podniky e-maily, pretože zdrojom viac ako 90 % infekcií sú e-mailové prílohy,[vii] pričom 96 % útokov je odhalených až s oneskorením niekoľkých mesiacov.[viii]

 „V súčasnej dobe sú osobné počítače dôležitejšie ako kedykoľvek predtým a zaistenie ich bezpečnosti je kriticky dôležité. Vzhľadom na rastúci počet kybernetických hrozieb existuje naliehavá potreba bezpečnostných riešení, ktoré pomôžu počítače chrániť, detekovať možné hrozby a zabezpečiť obnovu po prípadnom útoku, “ uviedol Alex Cho, prezident divízie Personal Systems spoločnosti HP Inc. „Nová ponuka riešení spoločnosti HP poskytuje jedinečnú kombináciu cloudových služieb, AI a hardwarovo vynútených bezpečnostných technológií, ktoré sú zárukou lepšie chránenej budúcnosti a pomáhajú bojovať proti neustále sa vyvíjajúcim kybernetickým hrozbám, ktorým sú vystavené firmy všetkých veľkostí – od rozvíjajúcich sa firiem až po veľké podniky.”

HP Pro Security pre malé a stredné podniky

Spoločnosť HP ďalej rozširuje svoju sadu riešení pre zabezpečenie osobných počítačov využívajúcich ochranu na úrovni hardvéru a zameriava sa na používateľsky nenáročné, jednoduché a robustné zabezpečenie firemných systémov určených pre malé a stredné podniky. HP Pro Security Edition je svetovo najpokročilejšie riešenie pre zabezpečenie koncových zariadení určené pre osobné počítače s operačným systémom Windows 10, ktoré využíva izoláciu aplikácií a algoritmy hlbokého učenia[ix] a ponúka zabezpečenie firemných systémov v malých a stredných podnikoch. Sada bezpečnostných produktov zahŕňa HP Sure Sense Pro, čo je riešenie zabezpečujúce ochranu založenú na hlbokom učení s využitím AI, a HP Sure Click Pro,[x] ktoré poskytuje ochranu spočívajúcu v izolácií prehliadača, súborov a aplikácií.

Pokročilé verzie aplikácií HP Sure Click a HP Sure Sense sa navzájom dopĺňajú a využívajú cloud zabezpečujúci hlboké učenie, ktorý je neustále pripojený a aktualizuje softvér, izoluje hrozby a monitoruje stav aplikácií. Vytvárajú tak uzatvorenú slučku poskytujúcu ochranu proti celému radu hrozieb šíriacich sa rôznymi cestami, ktoré využívajú rôzne druhy malwaru. Toto komplexné bezpečnostné riešenie chráni pred hrozbami, zameriava sa na všetky známe aj neznáme kybernetické útoky a bojuje proti hrozbám, ktoré tradičné antivírusové riešenia nezachytia.

Spravovaná bezpečnostná služba pre stredne veľké podniky

HP Proactive Security je najpokročilejšia služba na svete pre zabezpečenie koncových zariadení.[xi] Ide o spravovanú službu, ktorá sa sústreďuje v prvom rade na ochranu, pomáha malým a stredným podnikom brániť sa pred kybernetickými útokmi bez nutnosti zmeny správania používateľov alebo zvýšenie pracovnej záťaže IT oddelenia. Táto služba poskytuje pokročilú ochranu, ktorej monitorovanie aj riadenie zaisťujú skúsení odborníci HP na kybernetickú bezpečnosť. Firemné dáta a zariadenia sú zabezpečené niekoľkými vrstvami proaktívnej ochrany, ktoré na ochranu koncových zariadení a na zníženie rizika využívajú pokročilé technológie hlbokého učenia a izoláciu.

Toto riešenie v podobe spravovanej služby poskytuje ucelený prehľad o stave ochrany zariadenia a podrobné údaje o pokusoch o útok a zablokovaných útokoch zaznamenaných analytickým nástrojom HP TechPulse. Údaje sú prístupné prostredníctvom jednoduchého riadiaceho panela. Riešenie poskytuje podnikom pocit pokoja, bezpečia a vzdialeným zamestnancov možnosť bezpečne pracovať odkiaľkoľvek.

HP Proactive Security je najpokročilejšia služba na svete pre zabezpečenie koncových zariadení.

Najlepšie zabezpečenie pre podniky

HP Sure Click Enterprise je celosvetovo najspoľahlivejšie riešenie na zabezpečenie koncových zariadení izoláciou aplikácií a hrozieb určené pre podniky aj verejnú správu,[xii] ktoré chráni koncové firemné zariadenie aj pred tými najsofistikovanejšími útočníkmi. Zároveň poskytuje bezpečnostným tímom podrobné informácie o hrozbách v reálnom čase. Toto riešenie umožňuje zákazníkom poskytovať ochranu systému za behu pomocou izolácie jednotlivých prebiehajúcich úloh a využitia dočasných virtuálnych strojov. Chráni tak všetkých používateľov v sieti aj mimo nej pred narušením a jednotlivými fázami útoku, ako sú perzistencie, lateral movement či exfiltrácia dát.

HP Sure Click Enterprise podporuje všetky zariadenia s OS Windows 8 a 10, čo znižuje zložitosť a súčasne zvyšuje celkovú úroveň ochrany voči stále rastúcemu počtu cielených a deštruktívnych útokov. Poskytuje tiež ďalšie funkcie, vrátane ochrany prihlasovacích údajov používateľov pred phishingovými útokmi a automatizovanú analýzu hrozieb pomocou cloudu. Riešenie podporuje plošné nasadenie so sofistikovanou správou zásad a riadením bezpečnostných hrozieb, a to buď prostredníctvom servera priamo na mieste, alebo prostredníctvom cloudovej hostovanej služby HP s akreditáciou ISO 27001/SOC2 typu II.

HP Sure Click Pro na stiahnutie zadarmo

Spoločnosť HP podporuje dnešných pracovníkov tým, že maximalizuje počítačovú bezpečnosť, najmä na strane zákazníkov a koncových používateľov pracujúcich z domu. Spoločnosť HP bude do 30. septembra 2020 bezplatne ponúkať produkt HP Sure Click Pro, ktorý pomáha chrániť používateľov pred bezpečnostnými hrozbami šíriacimi sa prostredníctvom internetových stránok, e-mailových správ a dokumentov. HP Sure Click Pro predstavuje rozšírenie existujúceho produktu HP Sure Click o ďalšie funkcie, ako je napríklad úprava dokumentov Word a Excel v izolovanom kontajneri. Táto ponuka bude k dispozícii na všetkých počítačoch spoločnosti HP a iných výrobcov s OS Windows 10.

Dostupnosť

  • Očakáva sa, že HP Pro Security Edition bude k dispozícii na vybraných počítačoch HP Elite zakúpených v lete 2020.
  • HP Proactive Security je teraz k dispozícii vybraným zákazníkom v rámci pilotných projektov a očakáva sa, že zákazníkom a partnerom po celom svete bude k dispozícii v apríli 2020.
  • Očakáva sa, že HP Sure Click Enterprise bude k dispozícii v máji 2020.
  • Produkt HP Sure Click Pro bude ponúkaný zadarmo na stiahnutie do zariadení spoločnosti HP a iných výrobcov až do 30. septembra 2020.

Ďalšie informácie o bezpečnostných riešeniach spoločnosti HP nájdete na adrese https://www.hp.com/SecurityCenter.

[i] Podľa internej analýzy spoločnosti HP hodnotiacej nespravované bezpečnostné riešenia využívajúce izoláciu v spojení s umelou inteligenciou. Najpokročilejšie bezpečnostné riešenie postavené na vzájomne sa doplňujúcej izolácii a ochrane koncového zariadenia pomocou algoritmov hlbokého učenie zaisťujúceho zabezpečenie firemných počítačov s operačným systémom Windows 10 nad rámec schopností jednotlivých komponentov, údaje platné k marcu 2020. Vyžaduje zakúpenie licencie.

[ii] Podľa internej analýzy spoločnosti HP hodnotiacej služby pre zabezpečenie koncových zariadení využívajúcich izoláciu a hlboké učenie poskytované so zaistením podpory vrátane SaaS a riadených služieb. Najpokročilejšie riešenie pre zabezpečenie koncového zariadenia postavené na izolácií aplikácií a využití algoritmov hlbokého učenia určené pre osobné počítače so systémom Windows 10, údaje platné k marcu 2020.

[iii] Na základe internej analýzy HP zameranej na jedinečné a komplexné funkcie v rámci bezpečnostných riešení používajúcich izoláciu aplikácií a hrozieb. Vyžaduje operačný systém Microsoft Windows 8 alebo 10. Ochrana aplikácií Microsoft Word, Excel alebo PowerPoint vyžaduje licenciu Office. Ochrana Adobe PDF vyžaduje Adobe Acrobat Reader.

[iv] Riešenie HP Pro Security Edition sa dodáva na vybraných osobných počítačoch HP už predinštalované a zahŕňa produkty HP Sure Click Pro a HP Sure Sense Pro. Je vyžadovaná trojročná licencia.

[v] Služby HP sa riadia príslušnými zmluvnými podmienkami služieb HP, ktoré sú zákazníkovi poskytované a o ktorých je zákazník informovaný pri nákupe. Zákazník môže mať ďalšie zákonné práva vyplývajúce z miestnych platných zákonov a tieto práva nie sú nijako dotknuté zmluvnými podmienkami pre poskytovanie služby spoločnosti HP ani obmedzenou zárukou spoločnosti HP poskytovanú na produkty HP. Úplné informácie o systémových požiadavkách nájdete na internetových stránkach www.hpdaas.com/requirements.

[vi] https://www.theamericanconsumer.org/wp-content/uploads/2018/09/FINAL-Wi-Fi-Router-Vulnerabilities.pdf

[vii] Ponemon Institute 2018 State of Endpoint Security Risk sponsored by Barkly, október 2018.

[viii] ESG Global IT Survey 2018-2019 https://www.esg-global.com/blog/the-cybersecurity-skills-shortage-is-getting-worse

[ix] Podľa internej analýzy spoločnosti HP hodnotiacej nespravované bezpečnostné riešenia využívajúce izoláciu v spojení s umelou inteligenciou. Najpokročilejšie bezpečnostné riešenie postavené na vzájomne sa doplňujúcej izolácii a ochrane koncového zariadenia pomocou algoritmov hlbokého učenie zaisťujúce zabezpečenie firemných počítačov s operačným systémom Windows 10 nad rámec schopností jednotlivých komponentov, údaje platné k marcu 2020. Vyžaduje zakúpenie licencie.

[x] HP Sure Click Pro vyžaduje operačný systém Windows 10 a podporuje prehliadače Microsoft Internet Explorer, Google Chrome a prehliadače s jadrom Chromium. Medzi podporované prílohy patria súbory Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) a PDF, ak sú nainštalované produkty Microsoft Office alebo Adobe Acrobat.

[xi] Podľa internej analýzy spoločnosti HP hodnotiacej služby pre zabezpečenie koncových zariadení využívajúcich hlboké učenie poskytované so zaistením podpory vrátane SaaS a riadených služieb. Najpokročilejšie riešenie pre zabezpečenie koncového zariadenia postavené na izolácii aplikácií a využití algoritmov hlbokého učenia určené pre osobné počítače so systémom Windows 10, údaje platné k marcu 2020.

[xii] Na základe internej analýzy HP zameranej na jedinečné a komplexné funkcie v rámci bezpečnostných riešení používajúcich izoláciu aplikácií a hrozieb. Vyžaduje operačný systém Microsoft Windows 8 alebo 10. Ochrana aplikácií Microsoft Word, Excel alebo PowerPoint vyžaduje licenciu Office. Ochrana Adobe PDF vyžaduje Adobe Acrobat Reader.

Značky: