Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology Inc. predstavila zariadenie RT2600ac, vysokorýchlostný smerovač určený pre modernú domácnosť a kancelárie s dôrazom na bezpečnosť.

Vďaka výkonným balíčkom v rámci intuitívneho používateľského rozhrania ponúka smerovač RT2600ac robustný výkon so stabilným a neprerušovaným pevným či bezdrôtovým pripojením pre viac používateľov. Synology uvádza aj službu VPN Plus, ktorá používateľom smerovačov Synology umožňuje vytvárať výkonné firemné VPN riešenia.

Inteligentná sieť pre domácnosť či firmu

Smerovač RT2600ac poháňa dvojjadrový procesor s taktom 1,7 GHz, ktorý maximalizuje nie len pohodlie pri práci, ale taktiež výkon samotnej siete. Smerovač je vyzbrojený najnovšími vysielačmi s certifikáciou 802.11ac Wave 2, ktoré ponúkajú podporu technológie MU-MIMO umožňujúcu pripojenie viacerých zariadení s vyššími rýchlosťami. Pomocou funkcie Smart Connect dokáže smerovač RT2600ac inteligentne optimalizovať kvalitu pripojenia a vyváženie na vysielačoch 2,4 a 5 GHz a dosiahnuť tak maximálnu rýchlosť aj rozsahu bezdrôtového pripojenia. Dve siete WAN s kombinovanou šírkou pásma až 2 Gbit/s umožňujú používateľom využívať dve vysokorýchlostné optické pripojenia k internetu na vyváženie zaťaženia a prepnutie služieb pri zlyhaní niektorého z pripojení.

„S nárastom dopytu po rýchlejších a inteligentnejších Wi-Fi pripojeniach hľadajú spotrebitelia výkonné smerovače ktoré dokážu spoľahlivo obslúžiť rastúci počet zariadení,“ povedal produktový manažér Michal R. Wang a dodáva: „Pomocou systému SRM a s ním súvisiacich balíčkov môžu používatelia premeniť smerovač RT2600ac na univerzálny VPN server, ďalej RADIUS alebo súborový server umožňujúci prenos médií pri veľkej šírke pásma.“

Smerovač RT2600ac využíva operačný systém Synology Router Manager (SRM), ktorý ponúka profesionálne nástroje na správu siete za spotrebiteľsky priaznivú cenu. Aplikačná vrstva alebo vrstva 7 QoD (Quality of Service) umožňuje sledovať a riadiť spotrebu šírky pásma nie len podľa požiadaviek zariadenia, ale taktiež podľa požiadaviek jednotlivých aplikácií. Modul hardvérovej akcelerácie zabezpečuje vysoký výkon a priepustnosť pre všetky pripojené zariadenia s povolenou rozšírenou kontrolou prevádzky a detekciou aplikácií. Smerovač RT2600ac má certifikáciu Wi-Fi a DLNA.

Výkonné a intuitívne VPN riešenie

Uvedenie služby VPN Plus na smerovačoch Synology RT2600ac a RT1900ac prináša domácim kanceláriám a malým podnikom osviežujúci zážitok z práce vo virtuálnej kancelárii. Služba WebVPN umožňuje prístup k interným webovým službám bez použitia klienta a práca na diaľku je tak rovnako jednoduchá ako otvorenie webového prehliadača. Používateľom, ktorí sa potrebujú pripojiť k súborovému server alebo vykonávať vzdialenú údržbu, ponúka služba Synology SSL VPN mimoriadny výkon s SSL šifrovaním a jednoduchým nastavením.

Služba VPN Plus ďalej obsahuje komplexnú ponuku nástrojov pre správu oprávnení a prenosov, pomocou ktorých môžu správcovia sieť vizualizovať a optimalizovať. Plynulú integráciu služby VPN Plus do všetkých prostredí zabezpečuje taktiež podpora ďalších protokolov, napríklad SSTP, OpenVPN, PPTP a L2TP over IPSec.

Služba VPN Plus ponúka jeden súbežný účet s prístupom k službám WebVPN, Synology SSL VPN a SSTP. Ďalšie súbežné prístupy budú v budúcnosti možné po zakúpení licencie.

 

Dostupnosť

Smerovač RT2600ac je dostupný od dnes globálne. Licencie pre službu VPN Plus bude možné zakúpiť v prvej polovici roku 2017

Značky: