Nové mobilné aplikácie prekonávajú očakávania spojené s mobilnými zariadeniami.

Spoločnosť Synology Inc. oznámila sprístupnenie beta verzie služby Surveillance Station 8.2 a pozvala záujemcov z celého sveta na účasť v testovacom Beta programe. Nová verzia predstavuje aplikáciu LiveCam, úplne novú aplikáciu pre bezpečnostné kamery, ktorá z nepoužívaného smartfónu okamžite vytvorí IP kameru. Prepracovaná aplikácia DS cam ponúka po novom vyšší výkon a lepšiu kompatibilitu a taktiež prichádza s rozšíreným zoznamom podporovaného hardvéru vrátane IP reproduktorov. Okrem veľkého množstva aktualizovaných funkcií predstavuje táto aplikácia aj Centrum aplikácií novej generácie ponúkajúce väčšiu flexibilitu pri správe doplnkov. Po skončení beta fázy použijeme vašu cennú spätnú väzbu a podnety k doladeniu oficiálnej podoby služby Surveillance Station 8.2.

„Posledná aktualizácia služby Surveillance Station ponúka aplikáciu LiveCam s prehľadnejším rozhraním a robustnejšou správou aplikácií, ktorá využíva potenciál mobilného sledovania domova, ale aj firemného prostredia“, uviedol Ivan Chang, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. „Akonáhle zo smartfónu pomocou aplikácie LiveCam vznikne bezpečnostná kamera, dôjde k jeho začleneniu do siete služby Surveillance Station a jeho videozáznamy začnú byť okamžite prístupné v aplikácii DS cam. Pomocou aplikácie dostupnej v Centre aplikácií môžu používatelia rozšíriť možnosti sledovania používaním rôznych doplnkov, ktoré najlepšie zodpovedajú ich potrebám. Dohľadové možnosti sa naďalej rozširujú vďaka podpore IP reproduktorov, ktoré používateľovi umožňujú nielen vysielať zvuk, ale rovnako sledovať okolie týchto zvukových zariadení prostredníctvom spárovaných IP kamier.

Služba Surveillance Station 8.2 Beta obsahuje nasledujúce nové funkcie:

  • Pomocou aplikácie LiveCam môžete zo smartfónov vytvoriť IP kamery: Z mobilného zariadenia sa môže stať IP kamera. Po nainštalovaní aplikácie LiveCam do mobilného telefónu môžete tento telefón pridať do služby Surveillance Station ako IP kameru s podporou dočasného záznamu. Môžete tak využiť nepoužívané smartfóny, či už doma alebo vo firme.
  • Centrum aplikácií, ktoré jednoducho vie, čo potrebujete: Nový štýl doplnkov nazvaný Centrum aplikácií ponúka až 26 aplikácií a nástrojov. Pomocou filtrov kategórii alebo hľadania kľúčových slov môžete rýchlo vyhľadať požadovanú aplikáciu a prispôsobiť si tak službu Surveillance Station.
  • Prepracovaná aplikácia DS cam s neobyčajným výkonom a kompatibilitou: Ďalšia generácia aplikácie DS cam ponúka nielen prehľadnejšie prostredie zobrazenia, ale rovnako funkcie viacnásobnej časovej osi pre intuitívneho prehľadávanie videozáznamov. Vďaka offline overovaniu licencií môžete navyše systém nasadiť jednoducho a ešte rýchlejšie.
  • Od teraz aj podpora IP reproduktorov: Služba Surveillance Station 8.2 dokáže vysielať zvuk alebo nastaviť plánované vysielanie do integrovaných IP reproduktorov. V nasadení s viac reproduktormi je k dispozícií samostatné aj skupinové vysielanie.
  • Dohľad na rozsiahlymi projektami pomocou časozberu: Časozber skracuje dlhé videá na minúty či dokonca sekundy. Táto aplikácia sa používa predovšetkým k zobrazeniu priebehu rozsiahleho projektu od jeho začiatku až po koniec.
  • Ochrana dát pomocou duálneho overenia: Duálne overenie obmedzuje používanie citlivých funkcií, ako je napríklad správa kamier alebo prístup k videozáznamom a to iba na osoby s oprávnením od inej strany a predstavuje tak flexibilnejšie opatrenie pre správu prístupu. Táto ďalšia úroveň ochrany bráni úniku citlivých informácií.
  • Vysielanie do celého sveta pomocou aplikácie Živé vysielanie: Zdieľajte svoje zážitky so svetom prostredníctvom živého dátového prúdu do služby YouTube bez nutnosti akýchkoľvek nastavení. Stačí vybrať kameru a zadať informácie o adrese poskytnuté službou YouTube. Vysielanie prostredníctvom živého dátového prúdu je tak okamžite pripravené k akcii.

Ďalšie informácie o službe Surveillance Station 8.2 Beta nájdete na stránke www.synology.com/beta/SurveillanceStation_82_beta

Dostupnosť

Balíček Synology Surveillance Station 8.2 Beta je možné stiahnuť v systéme DSM (DiskStation Manager). Ďalšie informácie o kompatibilite systému DSM, inštalácii balíčkov a platných modeloch nájdete na stránke: www.synology.com/beta/SurveillanceStation_82_beta/ReleaseNotes/#SurveillanceStation.

Značky: