Spotify má už 108 miliónov platiacich účtov. Apple Music zaostáva takmer o polovicu

0

Populárna hudobno-streamovacia aplikácia neustále raketovo rastie.

Spoločnosť Spotify oznámila, že k poslednému júnu vzrástol počet jej platiacich používateľov až na 108 miliónov. Počet predplatiteľov sa tak navýšil o osem miliónov behom troch mesiacov tohto roka. Okrúhly míľnik Spotify dosiahlo totiž len v apríli.

Konkurencia v podobe Apple Music má platiacich používateľov len 60 miliónov. Zaujímavosťou je však údaj, podľa ktorého má služba Apple Music viac platiacich používateľov než Spotify v rámci Spojených štátov. Apple Music má v tejto krajine až 28 miliónov predplatiteľov, zatiaľ čo Spotify len 26 miliónov.

Celkovo je na Spotify aktívnych 232 miliónov účtov mesačne, vrátane používateľov bezplatnej verzie. Medziročne predstavuje toto číslo nárast o 29 percent. Spotify okrem toho predpokladá, že na konci roka 2019 dosiahne métu až 125 miliónov platiacich používateľov.

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

Spotify Lite oficiálne: Zjednodušená aplikácia pre Android má menej ako 10 MB

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár