Sony sa rozhodlo zrušiť vlastnú hudobnú službu a nahradilo ju službou Spotify. Tá je dostupná aj na Slovensku.

Používatelia konzoly PlayStation môžu využívať novú hudobnú službu. Nazýva sa PlayStation Music a ide v podstate o premenované Spotify. Jej hlavný prínos spočíva v tom, že hudbu môžete počúvať aj počas hrania. Nie ste tak obmedzovaní hudobnou zložkou danej hry.

Podobne ako na počítačoch a tabletoch, aj Spotify pre PlayStation je dostupný v bezplatnej a prémiovej verzii. Prvá z nich obsahuje reklamy, druhá streamuje hudbu bez prerušovania a vo vyššej kvalite. Aby ste mohli PlayStation Music využívať, musíte si stiahnuť aplikáciu pre PlayStation 3 alebo 4 a následne spárovať svoj PlayStation Network účet so Spotify kontom. Ak ho nemáte, vytvoríte si nové. Kontá si môžete prepojiť aj cez webové rozhranie. Podpora služby pre prenosnú konzolu PlayStation Vita chýba.

Rozhranie služby je v konzolovej verzii veľmi zjednodušené

Rozhranie služby je v konzolovej verzii veľmi zjednodušené

PlayStation Music neponúka v porovnaní so Spotify výhodnejšie predplatné. Neušetria ani členovia služby PlayStation Plus. O predplatné sa stará Sony a ak nemáte k PSN účtu priradenú platobnú kartu, službu si neobjednáte. V takomto prípade je možné aktivovať prémiové členstvo priamo prostredníctvom Spotify – benefity sa prejavia aj v PlayStation verzii.

Aplikácie pre PlayStation potešia aj podporou funkcie Spotify Connect. Tá umožňuje preskočiť skladby alebo prehrávať hudbu prostredníctvom mobilného zariadenia bez toho, aby ste museli prerušovať hranie hry.

Novú službu neprehliadnete. Automaticky sa objaví na domovskej obrazovke

Novú službu neprehliadnete. Automaticky sa objaví na domovskej obrazovke

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit