Samsung vyrába nielen smartfóny a televízory, ale veľká časť produkcie je zameraná aj na vysávače a domáce zariadenia. V našej redakcii ho testovala Xénia a užila si to 🙂

Testovanie Samsung Jet 70 sme zverili Xénii

Testovanie Samsung Jet 70 sme zverili Xénii

Testovali sme tyčový vysávač Jet 70 série VS7000. Jeho cieľom je zjednodušiť starostlivosť o čistotu domácnosti a chce zmeniť pohľad na upratovanie. Menší byt kompletne upracete s tyčovým vysávačom, ktorý je ľahký a výkonný. Jeho cena je 459 eur.

Výnimočný sací výkon s 5-násobnou filtráciou

Presné označenie vysávača je VS15T7033R4 Jet 70 séria VS7000. Je to  tyčový vysávač, ktorý nepoužíva žiadne vrecká. Má vysoký elektrický výkon až 410 W.

Účinný HEPA filter na Samsung Jet 70

Účinný HEPA filter na Samsung Jet 70

Základom jeho intenzívneho čistenia je výkonný motor a až 5-násobná HEPA filtrácia. Tá vo vnútri vysávača zadrží až 99,999 % prachových častíc, ktoré nasaje z čistenej plochy. Na rozdiel od iných vysávačov sa teda nasatý prach nedostáva späť na podlahu, ale zostáva v odpadovej nádobke. Tá má kapacitu 0,8 litra, je priesvitná. Tak presne vidíte, do akého stupňa je zaplnená a kedy ju treba vysypať. Vďaka účinnej filtrácii je Jet 70 vysávač vhodný pre alergikov, odchytáva totiž účinne peľ a rôzne baktérie.

Nasaté nečistoty v odpadovej nádobe

Nasaté nečistoty v odpadovej nádobe

Vysávač je vybavený digitálnym invertorovým motorom a sací výkon priamo na čistiacej kefe sa dá nastaviť v troch stupňoch – 16, 36 a 150 W. A toto si Jet 70 stabilne udrží počas celej doby vysávania. Je pritom jedno, ako je zaplnená odpadová nádoba.

Invertorový motor a odpadová nádoba

Invertorový motor a odpadová nádoba

Vysávač funguje pri prevádzke na batériu a čas prevádzky je podľa nastaveného stupňa intenzity sania 40, 20 a 5 minút. Aktuálny výkonový stupeň je možné ľahko skontrolovať na digitálnom LED displeji. Ten je prakticky umiestnený na rukoväti vysávača spolu s dotykovými ovládačmi výkonu a vypnutia vysávača.

Nastavený maximálny sací výkon

Nastavený maximálny sací výkon, tlačidlá na reguláciu výkonu a zapínanie vysávača

Nabíjanie 21,6 V Li-Ion vymeniteľnej batérie s trojitou LED indikáciou trvá 3,5 hodiny. Na jej dobitie je možné využiť prenosnú nabíjačku s možnosťou uchytenia na stenu integrovaným s držiakom na príslušenstvo. Výrobca garantuje, že aj po 500 nabíjacích cykloch si batéria zachová viac ako 70 % pôvodnej kapacity.

Sacia kefa a jej vyberanie

Sacia kefa a jej vyberanie

Motorická kefa s mikrovláknom a striebrom so širokým záberom vysávania nenechá na čistenej ploche ani prachovú smietku. Ďalšie príslušenstvo je k dispozícii priamo na základnom balení.

Kompletné balenie vysávača Samsung Jet 70

Kompletné balenie vysávača Samsung Jet 70

Tyčový vysávač má hmotnosť len 2,6 kg a vysávanie s ním je ľahké. Stále ho totiž máte pripravený v pohotovostnej pozícii. Rovnako jednoduché je aj jeho čistenie. Nádoba na prach je plne umývateľná, pri vysypávaní smetí sa špiny nijako nedotýkate. Rovnako jednoducho vyčistíte aj rotačnú kefu.

Možnosť inštalácie na stenu a držiak príslušenstva

Možnosť inštalácie na stenu a držiak príslušenstva

Samsung Jet 70 si poradí s tvrdými podlahami aj kobercom. Kapacita batérie 2000 mAh postačuje na 40 minútové povysávanie menšieho bytu. Pomocou príslušenstva sa dajú vysávať napr. aj žalúzie na oknách.

Vysávač je na našom trhu k dispozícii v bielej farbe s fialovým pruhom. Kúpiť sa dá aj online napr. na www.samsung.sk. Pri on-line objednávke do 17. decembra príde ešte do Vianoc.

Galéria vysávača

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.