Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V piatok 19. októbra 2018 sa v priestoroch Múzea dopravy (Šancová ulica, Bratislava) uskutoční podujatie Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU. Dni kariérneho poradenstva sa konajú pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR, spoluorganizátorom je opäť aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Akcia bude prebiehať v čase od 09:00 do 17:00, vstup je voľný.

„Som presvedčený, že práca v dopravnom priemysle ponúka mladým ľuďom do budúcnosti zaujímavú perspektívu. Srdečne preto pozývam všetkých žiakov a študentov, aby sa zúčastnili podujatia Študuj dopravu,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

ZSSK ponúkne žiakom základných a študentom stredných škôl možnosť obzrieť si stanovisko rušňovodiča, vyskúšať si virtuálnu realitu prostredníctvom 3D okuliarov a nahliadnuť cez ne do interiéru najmodernejšieho rušňa Vectron, zoznámiť sa s prácou rušňovodiča a vlakvedúceho či vytlačiť si cestovný doklad. Chýbať nebudú ani zaujímavé workshopy a kvízy, napr. o povolaniach rušňovodič, vlakvedúci, elektromechanik či posunovač, ale taktiež aj informácie o podmienkach zamestnania sa v ZSSK. Okrem študentov sú na akcii vítaní aj rodičia, ktorí sa môžu s odborníkmi poradiť ohľadom voľby budúceho povolania svojich detí. Všetky potrebné informácie o práci pre
národného dopravcu sa návštevníci dozvedia v stánku ZSSK.

Kariérne poradenstvo a prezentáciu svojich dopravných odborov ponúknu návštevníkom stredné odborné školy, ktoré pôsobia v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Zamestnávatelia sa zasa predstavia tým najlepším a najmodernejším, čím disponujú. K dispozícii budú priestory rušňa, kamiónu či pojazdnej dielne, okuliare simulujúce užitie alkoholu i modelová železnica. Vyskúšať si bude možné simuláciu prevrátenia osobného automobilu či riadenie rušňa prostredníctvom moderného vlakového zabezpečovača ETCS. Zábavu ponúknu rôzne stavebnice a rébusy.

Značky: