Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prestížna súťaž inšpiratívnych kancelárií na Slovensku začína písať tretí rok. Aj tentokrát sa do nej môžu zapojiť súkromné spoločnosti, ale aj inštitúcie verejnej správy, či organizácie z tretieho sektora. Cieľom súťaže je ukázať moderné trendy v pracovnom prostredí a inšpirovať tých, ktorí nad zmenami stále len uvažujú.

ČO PONÚKNE 3. ROČNÍK SÚŤAŽE OFFICE ROKA

– Novú webstránku

– Zapojenie verejnosti do hodnotenia súťažných kancelárií

– Ocenenie najlepších v podobe „pečate kvality“

Organizátor súťaže, ktorým je realitno-poradenská spoločnosť CBRE na Slovensku sľubuje v treťom ročníku niekoľko zaujímavých noviniek. Okrem novej a prehľadnejšej webstránky súťaže, pribudne aj ocenenie najlepších pracovných priestorov formou ´pečate kvality´. Tú si budú môcť ocenené spoločnosti zobraziť na svojej internetovej stránke alebo v profile na sociálnych sieťach.

Aj takýmto spôsobom chceme firmy motivovať, aby sa prihlásili do súťaže o najprestížnejšie pracovné prostredie. Už pri návšteve internetovej stránky takejto firmy budú môcť záujemcovia o prácu vidieť, že ich potenciálny zamestnávateľ disponuje špičkovým pracovným prostredím, čo je určite veľké plus a nezanedbateľná konkurenčná výhoda,“ hovorí riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Registrácia do súťaže je už spustená na www.officeroka.sk a záujemcovia budú mať poslednú možnosť prihlásiť svoju kanceláriu do 15. októbra tohto roku. Víťazov súťaže opäť spoznáme v polovici februára.

O víťazoch jednotlivých kategórií a tiež o absolútnom víťazovi súťaže Office roka budú aj tentokrát rozhodovať odborníci z radov prestížnych architektov nielen zo Slovenska. Podobne ako minulý rok, aj v tomto ročníku bude v porote sedieť Ian Bogle z architektonického štúdia Bogle Architects. Ian je jedným z architektov, ktorí sa podieľali na projektovaní prestížnej ikonickej londýnskej dominanty 30 st Mary Axe, ktorá je neformálne známa aj ako Gherkin (uhorka). V Bratislave zase navrhoval administratívnu budovu UNIQ na Staromestskej ulici.

Do výsledkov súťaže bude môcť aj tento rok prehovoriť verejnosť, ktorá si prostredníctvom internetového hlasovania vyberie svojho vlastného víťaza.

Kategórie súťaže Office roka ostanú aj v treťom ročníku rovnaké, ako tomu bolo vlani. Okrem absolútneho víťaza súťaže sa teda bude rozhodovať o víťazoch kategórií Zdravá kancelária, Inovatívna kanceláriaKancelária ako DNA firmy.

Okrem Slovenska sa podobné súťaže organizujú aj v Českej republike (Zasedačka roku), Rakúsku (CBRE Office Of The Year Award), Poľsku (Office Superstar), Rumunsku (The Most Office) a Belgicku (CBRE Office Space of the Year).

Cieľom súťaže je snaha o postupnú modernizáciu pracovného prostredia tak, aby spĺňalo kritériá a potreby dnešnej doby s ohľadom na požiadavky a potreby nielen zamestnancov, ale aj firiem ako takých.

Značky: