Štúdia ukazuje, že keď sa platí cez Apple Pay, sprepitné je vyššie
Včera sme informovali, že platba cez Apple Pay sa dostala už aj do Švajčiarska a je jasné, že časom príde aj na Slovensko. Spolu so Samsung Pay a Android Pay. Aktuálna štúdia ukazuje, že keď ľudia platia cez Apple Pay, dávajú oveľa vyššie sprepitné, ako keď sa platba realizuje v hotovosti.
Pri nakupovaní napr. v kaviarni sa pritom dáva sprepitné pri platbe v hotovosti skôr výnimočne. Ak však ľudia platia platobnými kartami, až 67 % Američanov dáva sprepitné. Pri platbe cez Apple Pay svoju platbu zaokrúhli smerom nahor až 73 % nakupujúcich v americkom Portlande.
Ako to bude asi u nás, po príchode mobilných platieb?
Podobné články
6. júna 2026
3m
GIGABYTE vyrobil základnú dosku, ktorá prežije aj vo vesmíre
6. júna 2026
4m
Do Chorvátska autobusom bez prestupov
5. júna 2026
2m
Najlepšie filmy na Netflixe 2026 (22. týždeň)
4. júna 2026
2m