Štúdia ukazuje, že keď sa platí cez Apple Pay, sprepitné je vyššie
Včera sme informovali, že platba cez Apple Pay sa dostala už aj do Švajčiarska a je jasné, že časom príde aj na Slovensko. Spolu so Samsung Pay a Android Pay. Aktuálna štúdia ukazuje, že keď ľudia platia cez Apple Pay, dávajú oveľa vyššie sprepitné, ako keď sa platba realizuje v hotovosti.
Pri nakupovaní napr. v kaviarni sa pritom dáva sprepitné pri platbe v hotovosti skôr výnimočne. Ak však ľudia platia platobnými kartami, až 67 % Američanov dáva sprepitné. Pri platbe cez Apple Pay svoju platbu zaokrúhli smerom nahor až 73 % nakupujúcich v americkom Portlande.
Ako to bude asi u nás, po príchode mobilných platieb?
Podobné články
26. júna 2026
2m
Romantická komédia na Netflixe aj mysteriózny seriál (25. týždeň)
26. júna 2026
3m
Apple vo veľkom zdražuje. Priplatíte si aj za MacBook Neo
25. júna 2026
8m