Takto bude vyzerať plávajúce menu vo Windows

0

Redizajn označený ako Sun Valley by mohol podstatne skrášliť Windows 10.

Na Twitteri sa objavili nové snímky ukazujúce plávajúce menu. Téme sa venoval aj web WinAero. Zmena vzhľadu je pozvoľná a sledujeme už niekoľko rokov. Fluid rozhranie je však ešte stále v nedohľadne, no priesvitné okno Nastavenia aj natívne aplikácie UWP už preberajú novú formu zobrazenia.

Niekoľko mesiacov dozadu zmenil výrobca ikony programov v systéme a tak ste zaznamenali odlišnosti pri aplikáciách ako Kalkulačka, Skicár, 3D Skicár alebo hodiny. Nasledujúce obrázky ale pochádzajú ešte stále z testovacieho zostavenia systému. Aj tam však treba nové zobrazenie aktivovať dodatočne.

Na finálnu verziu si ešte počkáme, najskorší termín implementácie do finálnej verzie, bude jeseň tohto roka. Dizajnové zmeny sa prejavujú v hlavných aktualizáciách.

Sú uvoľňované postupne. Ak teda príde zmena v kontextových ponukách, je pravdepodobné, že bude obsahovať aj ďalšie ovládacie prvky systému. Vo svojej podstate ale zostane systém rovnaký ako doteraz a výraznejšie grafické premeny nečakajte.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Windows 10: Trasenie oknami budete môcť čoskoro vypnúť

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár