ŠKODA AUTO ponúka prvý pohľad na nový model FABIA MONTE CARLO. Tento športovo-lifestylový variant sa v českej automobilke prvýkrát objavil pred 11 rokmi, a to v druhej generácii modelu FABIA.

Čierne prvky typické pre verziu MONTE CARLO zdôrazňujú hlavne výrazne emocionálnejšie línie a dynamické proporcie štvrtej generácie modelu FABIA. Optické akcenty v športovo ladenom interiéri tvoria materiály v dekore Carbon a červené dekoračné lišty.

Dizajn ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Skica exteriéru nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO ukazuje, ako typické vizuálne detaily tohto modelového variantu ešte viac umocňujú emocionálny dizajnový jazyk a dynamický vzhľad nového modelu FABIA. Rámček masky chladiča je v čiernej farbe, rovnako ako spodná hrana spojleru na špecifickom prednom nárazníku s veľkým spodným otvorom pre prívod vzduchu. Čierno lakovaný je aj difúzor na športovom zadnom nárazníku a nápisy na zadných dverách, rovnako ako aj kryty vonkajších spätných zrkadiel, lišty okolo bočných okien, bočné prahy a zadný spojler. Predné blatníky zdobia plakety MONTE CARLO.

Interiér je prevažne čierny. Výškovo nastaviteľné športové sedadlá majú integrované opierky hlavy a trojramenný multifunkčný športový volant nesie plaketu MONTE CARLO. Kožené čalúnenie volantu, páku ručnej brzdy a riadiacu páku zdobí čierne prešívanie. Poťahy sedadiel, horizontálna dekoračná lišta na prístrojovej doske, stredová konzola a nápadito riešené držadlá dverí zámerne nesú výrazné červené akcenty. Lakťové opierky predných dverí a spodná časť prístrojovej dosky majú špecifický vzhľad v dekore Carbon.

Interiér ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Čiernymi detailmi karosérie, športovým interiérom a ešte bohatšou sériovou výbavou pripomínajú úspechy značky ŠKODA na legendárnej Rallye Monte Carlo. Tento výbavový variant ŠKODA prvýkrát predstavila pred jedenástimi rokmi spolu s druhou generáciou modelu FABIA. ŠKODA AUTO v súčasnosti ponúka modely SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO. Už čoskoro túto ponuku rozšíri o novú štvrtú generáciu modelu FABIA.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.