Fanúšikovia chcú zjednotenie komponentov na celom svete.

Na webe Change.org sa objavila nová petícia, v ktorej fanúšikovia smartfónov od Samsungu žiadajú, aby tento výrobca „prestal predávať podradné smartfóny v Európe“. Samsung totiž predáva v USA modely s procesormi Snapdragon a kamerovými senzormi od Sony. Európske telefóny využívajú aj procesory (Exynos) aj kamerové senzory priamo od Samsungu.

Tvorca petície sa sťažuje na to, že procesory Exynos majú menej výkonu, horšiu optimalizáciu z hľadiska výdrže batérie, rýchlejšie sa zohrejú atď. Na niektoré z týchto rozdielov upozornili aj technologické weby, ktoré si všimli odlišnosti medzi telefónmi Samsung Galaxy s procesormi Exynos a Snapdragon.

Petícia žiada, aby bol Samsung transparentnejší v tomto smere, prestal v Európe predávať odlišné verzie svojich telefónov alebo aspoň výbave telefónu prispôsobil ceny – európske smartfóny sú rovnako drahé, resp. drahšie v porovnaní s americkými verziami.

Petíciu k 23. marcu 2020 podpísalo viac ako 16-tisíc ľudí. Detaily si môžete pozrieť na tejto webovej stránke, ktorá obsahuje aj niekoľko odkazov na porovnanie smartfónov Galaxy S20 vo verzii s Exynosom aj Snapdragonom.

Faktom je, že v redakcii dlhodobo testujeme smartfóny od Samsungu s procesormi Exynos a z hľadiska bežného používania nemáme pocit, že by boli podradné. Na druhej strane vieme pochopiť aj pohľad používateľov, ktorí by preferovali smartfóny Galaxy s procesormi Snapdragon, avšak kvôli regionálnemu rozdeleniu si ich nemôžu zakúpiť.

Zdroj: Change.org

Prečítajte si aj:

Úplne všetko o Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G (VIDEO TOUCHIT)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit