Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dnes Tatra banka spustila registráciu do akceleračného programu Elevator Lab Challenge. Cieľom programu je nadviazať intenzívnu spoluprácu so startupmi a fintechmi. Na jeseň predstaví tiež nový priestor Tatra banky na podporu kreatívneho a nekonvenčného myslenia priamo v srdci komunity startupistov.

Elevator Lab

Ide o akceleračný program podporujúci startupy a fintechy z dielne Raiffeisen Bank International (RBI), ktorý bol prvýkrát spustený v lete 2017. Aktuálne je najväčším fintechovým akcelerátorom v strednej a vo východnej Európe s prístupom k 14 rôznym trhom, na ktorých RBI pôsobí.

V tomto roku Elevator Lab otvára druhý ročník a skupina RBI pozýva všetkých záujemcov o spoluprácu. Novinkou tentoraz je, že sedem sieťových bánk RBI, konkrétne banky v Albánsku, Bielorusku, Bulharsku, Kosove, Rumunsku, Rusku a na Slovensku, sa zamerajú na zaujímavé riešenia z oblasti finančných startupov vo forme regionálnych „Elevator Lab Challenges“. Tatra banka má za sebou už niekoľko úspešných spoluprác v tejto oblasti a teší sa z možnosti budovať ďalšie.

Elevator Lab Challenge na Slovensku

Online formulár

Termín na prihlasovanie projektov: 17. 4. – 31. 5. 2018

Porota: predstavitelia spoločností Tatra banka, VISA, CISCO, RBI, HubHub

Hlavný cieľ Elevator Lab Challenge:

Identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie, a to v týchto oblastiach:

  • Platby a transakcie
  • Rozšírená analytika 
  • RegTech & bezpečnosť
  • Poradenské služby
  • Pobočka budúcnosti 
  • Open Banking

Výhercovia získajú: 

  • Kategória najinovatívnejší nápad: finančná odmena 5 000 €
  • Kategória nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI: startup workshop v sídle Elevator Lab vo Viedni + divoká karta do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab, pričom medzinárodná porota vyberie víťazov

Prihlásenie do Elevator Lab Challenge znamená otvorené dvere a možnosti škálovania startup produktu na medzinárodnej úrovni.

Nový priestor v coworkingovom centre

Elevator Lab powered by Tatra banka sa onedlho stane priestorom, v ktorom sa budú diať v spolupráci s HubHub-om rôzne prednášky, eventy a hackathony na biznisové aj technologické témy. Tatra banka bude taktiež pomáhať  startupom a fintechom mentoringom, ktorý im umožní efektívnejšie škálovať svoje nápady. Tatra banka má ambíciu sprístupniť startupom aj niektoré typy anonymizovaných dát za účelom vzniku nových riešení pre klientov.

  „Od jesene tohto roka otvárame Elevator Lab powered by Tatra banka, kde budeme tvoriť spolu s tými najlepšími. Rozhodli sme sa vytvoriť priestor, v ktorom sa budú spájať špičkové technológie spolu s unikátnymi nápadmi priamo v srdci komunity startupistov – v HubHube. Otvárame na jeseň tohto roku a tešíme sa na spoluprácu s talentovanými inovátormi,“  vyjadril sa Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

„HubHub je ideálnym miestom na prácu jednotlivcov, startupov ale aj etablovaných spoločností. Spolupráca s korporáciami vytvára jedinečnú príležitosť na spoločný rast a kreovanie nových myšlienok. Sme veľmi radi, že práve Tatra banka bude súčasťou HubHub-u. Náš cieľ je jasný, nikdy neprestať rásť,” povedala Natália Kisková, manažérka HubHub-u.

Celý koncept vznikol aj za podpory partnerov VISA, Microsoft a CISCO, ktorí budú technologicky a odborne aktívne podporovať platformu Elevator Lab powered by Tatra banka.

„Elevator Lab spoločne s nami bude využívať VISA Developer Platformu ako aj nové inovatívne technológie pri rozvoji nových a bezpečných spôsobov platenia,“ doplnil Marcel Gajdoš, riaditeľ VISA Europe pre SR a ČR.

V priestore Elevator Lab powered by Tatra banka ponúkneme praktické ukážky v podobe prototypov demonštrujúcich bankovníctvo budúcnosti vrátane IoT, platenia v prostredí automobilovej palubovky, alternatívnych spôsobov platenia na sociálnych sieťach, hologramov, bankomatových noviniek či využitia robotov v bankovom sektore, ktorých hlavným cieľom je maximalizácia klientskeho zážitku. Viac informácií už čoskoro…

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.