Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po meste.

„Po úspešnom štarte služby na Slovensku chceme motivovať čo najviac nových používateľov, aby nechali auto doma a vyskúšali si komfort a rýchlosť zdieľanej jazdy. Momentálne je v plnom prúde plesová sezóna 2017, takže veríme, že zákazníkom príde vhod práve naša aktuálna 20-percentná zľava na všetky jazdy,“ popisuje Expansion Manager Taxify Matej Beňuška. Naďalej platí suma za minimálne jazdné vo výške dvoch eur, vďaka ktorej sa spolujazda vyplatí už na kratšie vzdialenosti.

Januárová akcia Taxify nezmení výšku odmien za zdieľané jazdy. „20-percentná zľava nebude mať vplyv na zárobky našich vodičov, ktoré zostávajú v rovnakej výške,“ ubezpečil M. Beňuška. Výhodou Taxify je práve menší poplatok účtovaný za spojenie zákazníka a vodiča, čo robí cestu lacnejšou pre cestujúceho a zároveň prináša väčšiu odmenu pre šoféra. Vodiči majú flexibilný pracovný čas, pričom finančné bonusy získavajú aj za čas strávený online.

Taxify je technologická spoločnosť, ktorá sprostredkúva spolujazdu pre zákazníkov v Bratislave od decembra 2016. Mobilná aplikácia spája cestujúceho s vodičom cez aplikáciu v smartfóne. Cestujúci zadá miesto vyzdvihnutia a cieľ cesty.

Ide o úspešný startup pochádzajúci z Estónska, ktorý založil stále iba 23-ročný Markus Villig v roku 2013. Odvtedy je Taxify jedným z najrýchlejšie rastúcich dopravno-technologických startupov, ktorý aktuálne funguje v 15 krajinách.

Aplikácia Taxify je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android, iOS a Windows Phone. Platba prebieha bezhotovostne, a to prostredníctvom spárovanej platobnej karty, takže na rozdiel od väčšiny konkurencie nie je potrebné nosiť so sebou hotovosť.

Značky: